3966. Védett állatokkal és medvemancsokkal kereskedtek
Medvemancsokra, tobzoskák és más állatok tetemeinek százaira, medvehús tömegére bukkant a rendőrség a dél-kínai Kuanghszi-Csuang (Guangxi Zhuang) autonóm területen.
Medvemancsokra, tobzoskák és más állatok tetemeinek százaira, medvehús tömegére bukkant a rendőrség a dél-kínai Kuanghszi-Csuang (Guangxi Zhuang) autonóm területen.
Ha intenzíven hullik hörcsögöd szőre lehet, hogy csak vedlik, de egyéb problémák tünete is lehet. Vizsgáld át alaposan höridet az alábbiak szerint.
Az egyik skót város önkormányzata megelégelte a figyelmetlen kutyatulajdonosok illetve kutyáik által hátrahagyott nyomokat. Innentől az utcán heverő kutyapiszkot nem takarítják el, inkább rózsaszínűre festik.
Nem elég csupán szeretni az állatokat. Elengedhetetlen, hogy tisztában legyünk a felelősségteljes állattartás feltételeivel is. A hírekben egyre többet hallunk kutyatámadásokról, amelyeknek főleg idős emberek, illetve a gyermekek esnek áldozatául. Ennek egyik oka az, hogy legkevésbé ők tudják, veszélyhelyzetben hogyan kell helyesen viselkedni. Az ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre adnak választ az Állatvédőrség Cerberos munkacsoportjának szakemberei, akik felvilágosító előadásokkal járják a nyár
A nyári hőség nemcsak minket embereket, hanem a kisállatainkat is megviseli. Összefoglaltuk, mit tegyünk, illetve ne tegyünk, hogy törpesünink minél könnyebben átvészelje a nagy meleget.
A kérdésre nehéz válaszolni, ha ugyanis látta állatorvos és valóban az a baja, amit ő mondott, akkor ez komoly betegség, és érthető, hogy nem javul gyorsan. Ilyen helyzetben azonban sok apróság is felmerülhet, amivel érdemes foglalkozni (pl. lázas-e és ha igen, mennyire, konkrétan milyen gyógyszert kapott, stb...). Mindenképpen értesítsék az állatorvost, hogy nincs javulás és kérjék, mielőbb nézze meg újra. Ha ez nem lehetséges, mutassák meg egy elérhető ügyeleten (hosszú a 4 napos hétvége).
A tapasztalt tünetek lehetnek akár a vírusos macskanátha tünetei is. Állatorvossal kellene megvizsgáltatni. Ez a betegség nem veszélyes az emberre.
A csapadékos, enyhe időjárás(mármint a még néhány nappal ezelőttire gondolva) rengeteg szúnyoggal járt, így a jellemzően nyári betegségként jelentkező himlő vírus októberben még sok állattartónál jelentkezett. Feltehetőleg ez esetben is erről van szó, de jobb lenne, ha megmutatná egy helyi állatorvosnak a pontos diagnózis céljából. A vírusfertőzés utólag már nem kezelhető, antibiotikummal a járulékos baktériumfertőzések előzhetők meg, gyógyhatású cseppekkel, krémekkel gyorsítható a betegség lefolyása.
Ha csak egy kölyköt szoptat, semmilyen extra táplálásra nincs szüksége, így is sok a teje. Vállalhat pótmamaságot (akár kiscicákat is) ajánlja fel valamelyik közösségi oldalon, mert sokszor keresnek pótmamát talált kölyköknek állatvédők, állatmentők. Előfordulhat, hogy az emlők begyulladnak a túlzott tejtermelés miat. Megkeményednek, kipirulnak,forróak és fájdlmasak ilyenkor. Ebben az esetben állatorvosra lesz szükség.
Ilyen sajnos előfordul- lehet a nyuszi- az anya rálépett- próbáljátok tornáztatni a lábait- vagy esetleg az orvos adhat rá kötést hogy fixen tartsa a lábát- de lehet elgyengülnek az ízületek és nem fog tudni lábra állni- volt ilyen nyulam- állandó tisztítást igényel, de ő is nyuszi és nagyon szerethető.:)