3966. Védett állatokkal és medvemancsokkal kereskedtek
Medvemancsokra, tobzoskák és más állatok tetemeinek százaira, medvehús tömegére bukkant a rendőrség a dél-kínai Kuanghszi-Csuang (Guangxi Zhuang) autonóm területen.
Medvemancsokra, tobzoskák és más állatok tetemeinek százaira, medvehús tömegére bukkant a rendőrség a dél-kínai Kuanghszi-Csuang (Guangxi Zhuang) autonóm területen.
Ha intenzíven hullik hörcsögöd szőre lehet, hogy csak vedlik, de egyéb problémák tünete is lehet. Vizsgáld át alaposan höridet az alábbiak szerint.
Az egyik skót város önkormányzata megelégelte a figyelmetlen kutyatulajdonosok illetve kutyáik által hátrahagyott nyomokat. Innentől az utcán heverő kutyapiszkot nem takarítják el, inkább rózsaszínűre festik.
Nem elég csupán szeretni az állatokat. Elengedhetetlen, hogy tisztában legyünk a felelősségteljes állattartás feltételeivel is. A hírekben egyre többet hallunk kutyatámadásokról, amelyeknek főleg idős emberek, illetve a gyermekek esnek áldozatául. Ennek egyik oka az, hogy legkevésbé ők tudják, veszélyhelyzetben hogyan kell helyesen viselkedni. Az ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre adnak választ az Állatvédőrség Cerberos munkacsoportjának szakemberei, akik felvilágosító előadásokkal járják a nyár
A nyári hőség nemcsak minket embereket, hanem a kisállatainkat is megviseli. Összefoglaltuk, mit tegyünk, illetve ne tegyünk, hogy törpesünink minél könnyebben átvészelje a nagy meleget.
Ha leszakadt és nem vérzik, akkor nincs semmi teendő. Majd kinő. Egyébként ha mindig hosszúak a körmei, akkor rendszeresen le kell vágatni állatorvosnál, így megelőzhető a letörés, leszakadás.
Ha mindenképpen vinni szeretné őket, akkor érdemes előtte rövidebb utakat tenni, gyakorlásképpen. Ilyenkor meg lehet figyelni, hogyan viselkednek, bírják-e az utat. A nagy hőséggel viszont vigyázni kell, nehogy hőgutát kapjanak, bár a légkonditól meg megfáznának... Szóval én nem vinném őket nyaralni, inkább itthon maradnék :)
Nagyon dicsérendő, hogy nem akar kiskutyákat csak úgy. A felelőtlen emberek által tartott, nem ivartalanított kutyák évente kétszer "lerakják" az almot természetes ösztöneiknek engedve. Nagyon sok keverék kutya aztán az utcán vagy menhelyeken végzi. A tanácsom az lenne, hogy mielőbb vigyék el a szuka kutyát állatorvoshoz és adassanak be egy olyan injekciót (Depo promone), ami a tüzelést elhalasztja. Ezzel szinte meg is oldódik a probléma és ráér akkor ivartalaníttatni, amikor a kutya már megszokta a gazdit és az új helyét.
Lehet gyógyszert adni, Ovarid a neve, állatorvos írja fel. Hormon, annak minden mellékhatásával. Megszünteti a tüzelést és folyamatosan adva nem is tüzel a cica. Éveken át nem célszerű adni! Legjobb az ivartalanítás, feltéve, hogy nem szeretnének kicsiket. Elvileg lehet oltani tüzeléskor, de jobb, ha nem tüzel.
Szerintem azt nem tudja a madár, hogy megtermékenyített tojásról van-e szó vagy sem. Hiszen sokszor egyedülálló tojók is kotlanak a terméketlen tojásaikon, pedig biztos lehetnek benne, hogy nem pároztak senkivel :) Valószínűbb, hogy a tartási, takarmányozási körülmények nem megfelelők (pl. odúméret, berendezés, környezet, stb.). Az is előfordulhat, hogy a hím szekálja a tojót... Tenyésztői oldalakról kellene leegyeztetni az optimális odú- és röpde-méreteket!