3966. Védett állatokkal és medvemancsokkal kereskedtek
Medvemancsokra, tobzoskák és más állatok tetemeinek százaira, medvehús tömegére bukkant a rendőrség a dél-kínai Kuanghszi-Csuang (Guangxi Zhuang) autonóm területen.
Medvemancsokra, tobzoskák és más állatok tetemeinek százaira, medvehús tömegére bukkant a rendőrség a dél-kínai Kuanghszi-Csuang (Guangxi Zhuang) autonóm területen.
Ha intenzíven hullik hörcsögöd szőre lehet, hogy csak vedlik, de egyéb problémák tünete is lehet. Vizsgáld át alaposan höridet az alábbiak szerint.
Az egyik skót város önkormányzata megelégelte a figyelmetlen kutyatulajdonosok illetve kutyáik által hátrahagyott nyomokat. Innentől az utcán heverő kutyapiszkot nem takarítják el, inkább rózsaszínűre festik.
Nem elég csupán szeretni az állatokat. Elengedhetetlen, hogy tisztában legyünk a felelősségteljes állattartás feltételeivel is. A hírekben egyre többet hallunk kutyatámadásokról, amelyeknek főleg idős emberek, illetve a gyermekek esnek áldozatául. Ennek egyik oka az, hogy legkevésbé ők tudják, veszélyhelyzetben hogyan kell helyesen viselkedni. Az ilyen, és ehhez hasonló kérdésekre adnak választ az Állatvédőrség Cerberos munkacsoportjának szakemberei, akik felvilágosító előadásokkal járják a nyár
A nyári hőség nemcsak minket embereket, hanem a kisállatainkat is megviseli. Összefoglaltuk, mit tegyünk, illetve ne tegyünk, hogy törpesünink minél könnyebben átvészelje a nagy meleget.
Javaslom a kistestű elevenszülőket vagy a pontylazacokat. Pl. guppik, neonhalak, lazacfélék. Ezen az oldalon is, más oldalakon találni hasznos infókat. Könnyen tartható növények például az Anubias félék, a jávai moha, hínárfélék és sokan mások is :) Körülbelül 15-20db halat lehet együtt tartani, heti vízcserék és talajporszívózás mellett. Sok sikert az akváriumhoz!
Kicsit késve és lassan reagált kedves GAZDI !!!??? De se baj, … egy 6 éves kutyát ugyan úgy kell szobatisztaságra nevelni mint a 6 hetest. Írja meg e-mail címét az info@4tappancs.hu címre és elküldöm Önnek az ezzel kapcsolatos részletes írásomat.
Feltétlen vigye állatorvoshoz!!! Egy vérlabor és ultrahangos vizsgálatra mindenképpen szükség van. Számos betegség okozhatja a panaszokat...
Az ivarérettség: amikor a fiatal egyed képes utódok létrehozására. A kan kutya heréiben elkezdődik az ondósejtek (spermiumok), a szuka kutya petefészkeiben a petesejtek termelése. Vagyis azt a kutyát nevezzünk ivarérettnek, amely eljutott fejlődésének abba a szakaszába, amikor már életképes ivarsejteket termel és szaporodásra alkalmas. Az ivarérettség időpontja több tényezőtől függ: • egyéni sajátosságoktól – mit örökölt a szülőktől, • tartási és táplálási körülményektől, • adott kutyafajta testméretétől: nagytestűek rendszerint később válnak ivaréretté, a kistestűekkel szemben! Általánosságban elmondható, hogy a szukák 9-10 hónapos korban, míg a kanok 10-15 hónaposa korban válnak ivaréretté. Ugyanakkor az ivarérettség nem egyenlő a tenyészérettséggel, vagyis egy ivarérett egyedet még nem ajánlott tenyésztésbe vonni, mivel testileg még nem kellőképpen fejlett, így egy fiatal szuka kutya szervezet számára megterhelő az alom kihordása, felnevelése, kölykei, pedig gyengébbek lesznek, mint egy kifejlett ivar és tenyészérett kutyáé. A tenyészérettség: ha a kutya elérte végső testtömegének ¾ részét. Célszerű így megítélni a tenyészérettséget, mint kor alapján. Ez szukák esetében általában legkorábban a 3. tüzelés, kanoknál, pedig a 18-24 hónapos kor. Ebben eltérések lehetnek a különböző végső testtömegű kutyafajtáknál, vagyis egy nagytestű kutya (kb. 40 kg felett) tenyészéretté válása a fent említetthez képest kitolódhat (szuka: 4. tüzelés, kan: 2,5 éves kor) Aprómegjegyzécske: Ha Önöknek nincsenek tenyésztési céljaik, akkor ajánlom figyelmükbe a rutinszerű beavatkozást, amit ivartalanításnak neveznek!
Ha "összeragadtak", akkor elég nagy az esélye annak, hogy vemhes, de biztosat csak egy állatorvosi vizsgálat után lehet mondani.