3986. Különleges ajándékkal hódítanak a szentjánosbogarak
A hím szentjánosbogarak, amelyek a nőstényeket villódzó fénnyel vonzzák magukhoz, ajándékokat is bevetnek a csábításhoz.
A hím szentjánosbogarak, amelyek a nőstényeket villódzó fénnyel vonzzák magukhoz, ajándékokat is bevetnek a csábításhoz.
Egy különleges jótékonysági koncertre hívunk Titeket, július 22-én, a Tópartra. Csodálatos környezetben, a Vajdahunyad vára tövében, színvonalas mini-koncerteket hallgatva segíthetsz négylábú barátainkon.
Számos elmélet született a csivavák származásáról, de ahogy a neve is sejteti, egy közép-amerikai, mexikói államból, Chihuahuából származik. A csivava apró kutya macsó vonásokkal.
Brazíliában nyílt szerelemhotel a párra vágyó kutyusoknak, ahol a szobákban plafonra szerelt tükrök figyelik a légyottokat. Az áruházban természetesen kristályos nyakörvek is kaphatók!
Nem kevesebb mint három hónapig utazott egy kölyökcica élelem nélkül egy teherhajón. Sanghaitól Los Angelesig bujkált. Túlélte.
Valószínű, hogy csak a "bajuszkák" normális cserélődéséről van szó! Ebben az esetben hamarosan visszanőnek a helyükre anélkül, hogy bármit tenni kellene. Ha ez mégsem történne meg, akkor hasznos lenne megmutatni állatorvosnak.
Egy társ természetesen jó megoldás! Ha szép fokozatosan összeszoktatják őket, biztos nem fog többet unatkozni! Unalom ellen nagyon fontos még a minél nagyobb méretű kalitka, gyakori röptetés a szobában, sok játék, rágcsálnivaló és a nagyon sok foglalkozás kedvencünkkel!
Nem myxomatosisa van, hiszen annak más tünetei lennének. Nyulaknál nagyon gyakori azonban a különböző okokra visszavezethető emésztőrendszeri megbetegedés (bélgyulladás, puffadásos kórképek - ez például túl sok zöldtakarmány etetésekor fordulhat elő!), ami súlyos következményekkel, akár elhullással is járhat! Éppen ezért minél hamarabb állatorvoshoz kellene vinni a nyuszit, mert megfelelő kezeléssel gyógyítható lehet a betegsége.
A herpeszvírus tipikusan a gyenge immunrendszerű vagy beteg immunrendszerű macskákban okoz ilyen tartós betegséget. A hátterét kell tehát felderíteni, illetve próbálni kezelni a betegségnek. Általában a macskák jelentős hányada leukózissal vagy macska AIDS-szel fertőzőtt, ezek legyengítik az immunrendszert és így krónikus betegségek alakulhatnak ki. Ezeka betegségek vérteszttel diagnosztizálhatók. Gyógykezelésük nem lehetséges, de legalább megvan a magyarázat a makacs szemfolyamatra. Az immunrendszer erősitésére jó hatású lehet az IMMUNOVET por, mely állatpatikákban kapható, és nekem jó tapasztalataim vannak vele.
A kutyának valószínűleg táplálékallergiája van! Huzamosabb ideig kell ún. hypoallergén tápokat adni neki. Ezek ugyanolyan táplálóak, csak kezelt fehérjéket tartalmaznak, melyeket könnyebb emészteni. Más kutya is eheti, csak kicsit drágák ahhoz, hogy ok nélkül etessük. Javasolt márkák: EUKANUBA LAMB and RICE, ACANA LAMB and RICE, EUKANUBA Intestinal Puppy Veteriner Diet. Talán ez utóbbi a legjobb. De ne felejtsük, hogy a féregtelenítést, illetve a bélsár bakteriológiai vizsgálatát is el kell azért végeztetni! Ez utóbbi állatorvosi feladat! Ha nem történt ilyen, keresse fel újból a kollégát.