3991. Így segíthetsz a cicádnak elviselni a hőséget!
A nyári kánikula idején nem csak nekünk embereknek fontos, hogy megfelelően védekezzünk a tartós meleg veszélyei ellen. A hőség a házi kedvenceink szervezetét is megterheli.
A nyári kánikula idején nem csak nekünk embereknek fontos, hogy megfelelően védekezzünk a tartós meleg veszélyei ellen. A hőség a házi kedvenceink szervezetét is megterheli.
Négy fiatal parlagi sas kapott elsőként műholdas nyomjelző eszközt a Körös-Maros Nemzeti Park területén a januártól induló újabb parlagisas-védelmi program keretében, amelynek során 2012-től 2015-ig harminc fiatal madárra szerelnek adóvevőt Magyarországon.
Ritka és váratlan meglepetésben volt része a jaltai állatkertnek, ahol fehér oroszlánkölyköket hozott világra egy nőstény.
A komondor ősi magyar kutyafajta. Hatalmas, impozáns eb, határozott jellemmel és félelmetes megjelenéssel. Nem éppen barátkozós kutya, de ok nélkül nem is ugat.
Itt van minden, amit a szíriai aranyhörcsögökről tudni érdemes!
Azt, hogy milyen kórokozó okozhatta a betegséget, csak laboratóriumi vagy boncolásos vizsgálattal lehetne pontosan megmondani. Valószínűleg baktériumos és/vagy gombás betegségről lehet szó. Ilyen betegségeknél a megelőzés a legfontosabb, hiszen a kezelés nehézkes és nem biztos, hogy teljes sikert lehet elérni. A legfontosabb a teljes környezeti higiénia, a rendszeres tisztítás (eleségmaradék ne maradjon!), időnként fertőtlenítés, nagyon jó minőségű eleség adása, hiszen ezzel is bevihetők kórokozók. Az állatsűrűség sem lehet túlzott, és ha új állat érkezik, azt mindenképpen karanténba kell helyezni, kb. 2 hétre. Bármiféle tünet jelntkezésekor azonnal szakemberhez kell fordulni!
Pedig nagy a valószínűsége annak, hogy a halak megfáztak! Ilyenkor az úszóhólyagjuk nem megfelelően működik, az akvárium vizét fel kell fűteni!
Hát erre sajnos nincs garancia és én ezt nem tudom megmondani. Ami biztos, hogy a papagájok magas intelligenciával, fejlett szociális érzékenységgel rendelkező társas lények! Ez azt jelenti, hogy párválasztásnál fontos náluk a szimpátia, a megszokás, mondhatni hasonlóan, mint az embereknél. Szerintem fokozatosan kellene őket összeszoktatni, először csak egymás mellett lévő ketrecben tartani őket, majd közös röptetés a szobában, és közben meg kell figyelni a viselkedésüket.
Sajnos a kérdés megválaszolásához nem áll rendelkezésemre elegendő adat! Fajtól függ az elkülönítés; vannak fajok, amelyeket nem szabad elkülöníteni.
Próbálják meg a Korvimin arthro nevű készítményt, állatpatikákban kapható. Ezenkívül a fül leukoplasttal történő "felragasztása", mintegy merevítő sínbe tétele sokat segíthet.