3991. Így segíthetsz a cicádnak elviselni a hőséget!
A nyári kánikula idején nem csak nekünk embereknek fontos, hogy megfelelően védekezzünk a tartós meleg veszélyei ellen. A hőség a házi kedvenceink szervezetét is megterheli.
A nyári kánikula idején nem csak nekünk embereknek fontos, hogy megfelelően védekezzünk a tartós meleg veszélyei ellen. A hőség a házi kedvenceink szervezetét is megterheli.
Négy fiatal parlagi sas kapott elsőként műholdas nyomjelző eszközt a Körös-Maros Nemzeti Park területén a januártól induló újabb parlagisas-védelmi program keretében, amelynek során 2012-től 2015-ig harminc fiatal madárra szerelnek adóvevőt Magyarországon.
Ritka és váratlan meglepetésben volt része a jaltai állatkertnek, ahol fehér oroszlánkölyköket hozott világra egy nőstény.
A komondor ősi magyar kutyafajta. Hatalmas, impozáns eb, határozott jellemmel és félelmetes megjelenéssel. Nem éppen barátkozós kutya, de ok nélkül nem is ugat.
Itt van minden, amit a szíriai aranyhörcsögökről tudni érdemes!
Sok oka lehet (daganat, tályog, bőrbetegség, paraziták, stb.), aminek elkülönítése nem könnyű feladat. Érdemes megmutatni állatorvosnak, aki eldönti a további teendőket is.
Nyugodtan oda lehet már őket adni! Kb. 6 hetes kortól (illetve amikortól már esznek szilárd eleséget) nyugodtan el lehet választani a kiscicákat az anyjuktól. Ha egyáltalán nem hagyjuk őket szopni, akkor néhány nap alatt leáll a mama tejtermelése és lemegy az emlők duzzanata is. Emlőgyulladás nemigen szokott kialakulni, de semmiképp nem szabad a kicsiket visszaengedni szopni, mert ezzel újraindul a tejtermelés és minden kezdődik elölről.
Erre a kérdésre nem is olyan egyszerű válaszolni. Mennyi idős a papagáj, mely fajhoz tartozik? Jó lenne tudni a fajtáját, súlyát. Ha a madár mellcsontja nem kitapintható, és érezhetően "húsos" a papagáj, akkor több mint valószínű, hogy van rajta némi felesleg.
Így elsőre az a gyanúm, hogy toklász ment a lábába! Minél előbb vigyék állatorvoshoz, hogy megvizsgálja és meggyógyítsa a kutyust.
A leírása alapján arra gondolok, hogy a "félénk" teknős le van gyengülve, valószínű, hogy a másik teljesen elnyomja, nem tud rendesen táplálkozni, így könnyen kialakulhatott nála valamilyen hiánybetegség. Azt javaslom különítse el őket és vitaminkiegészítéssel próbálja meg felerősíteni, hogy normálisan táplálkozzon. Ha étvágytalanná válna, vigye állatorvoshoz, mert egy ilyen legyengült állapotban más betegségek is kialakulhatnak.