36. Vidám és barátságos a dalmata
A tipikus dalmata vidám és barátságos természetű kutya. (Nevetni is tud, ilyenkor felhúzza az ínyét és az összes foga látható.) Nevelése során megkívánja a következetességet.
A tipikus dalmata vidám és barátságos természetű kutya. (Nevetni is tud, ilyenkor felhúzza az ínyét és az összes foga látható.) Nevelése során megkívánja a következetességet.
A rhodesiai ridgeback Európában mint családi kutya népszerű, de egyre inkább érvényesül vadászkutyaként is elejtett vadak, főként vaddisznók keresésében.
A rövidszőrű magyar vizsla mindenes vadászkutya, tehát egyaránt jól kell vadásznia mezőn, erdőben és vízen. A kutya jellemző tulajdonsága a kiváló orr, a szilárd és figuratív vadmegállás.
A drótszőrű magyar vizsla középnagy testű vadászkutya. Megjelenése tükrözi mindenes vizsla voltát, a kitartást, munkabírást, igénytelenséget.
A pointer felépítése nemes, kecses, arányos, tükrözi a kitartást és a gyorsaságot. A kutya egyedi ismertetőjele a feje, amely jellegzetességét a felfelé irányuló arcorri rész adja.
Az agapornis párok híresek összetartásukról, de ha tartósan elszakadnak egymástól, akár már néhány hét után is elfogadnak új párt.
Ebből csak úgy található kiút, hogy szisztematikus következetességgel teljesen az alapoktól újra elkezdi szakszerűen nevelni a jelenlegi elvárások, követelmények, életritmus szerint a cicust. Első körben azt javaslom, hogy szerezzen be egy jó szakkönyvet és az alapján formálja át a macska viselkedését, szokásrendjét. de néhány lehetőség, ami segíthet: • még egy alomtálca a lakás másik pontjára • rajtakapáskor erős hanggal vagy vízspricceléssel megzavarni
Valószínüleg NEM ivartalanított állatról van szó. Ez első hallásra emlődaganatnak tűnik, ami nem fog javulni műtét nélkül. Addig lehet kezelni bármilyen fertőtlenítő szerrel. Üdv
Kedves Zsuzsa! Lehet,hogy mindkét probléma fenn áll. Az enteritis és a bör megbetegedése. A tartós kínzó vakarózásnak több oka lehet,érdemes lenne börgyógyászati szakrendelést felkeresni, ahol börkaparék minta vétellel felállítható a diagnózis. Hasmenés kezelésére kövesse állatorvosa utasításait, csontot Ilyen korú kutyusnak már sose adjon. Dr.Puskás Gábor
Kedves Eszter! Remélhetőleg a hazatérés megoldja a problémákat, ugyanis stressz és környezet változás okozhatja a leírt tüneteket. dr. Puskás Gábor