4001. Leitatnák a városi galambokat Ukrajnában
Nem akármit találtak ki a nagyivó ukránok: leitatnák a városi galambokat, hogy aztán megszabadulhassanak tőlük. Meglepő az is, hogy vodka helyett a bor jöhet számításba.
Nem akármit találtak ki a nagyivó ukránok: leitatnák a városi galambokat, hogy aztán megszabadulhassanak tőlük. Meglepő az is, hogy vodka helyett a bor jöhet számításba.
A vicces állatos videók közül igazi gyöngyszemre leltünk. Egy kutya emberré változott. Vagy egy ember kutyává?
Még kisállatok számára létesített mellékhelyiségek felállításáról sem feledkeztek meg a londoni olimpia szervezői.
Tilos a kutyák fülének csonkítása augusztus 1-jétől, és farokkurtításra is csak az állat hétnapos koráig lesz lehetőség mostantól; az ebek csippel történő megjelölésére azonban még van öt hónapjuk a gazdáknak.
Augusztus 1-től szigorodnak az állattartási szabályok, az állatvédelmi bírság alapösszege ötezer forintról tizenötezerre nő, de többszöri jogsértés esetén akár több százezer forintos bírságot is ki lehet majd szabni.
A nyuszi szemének az elváltozását sok minden okozhatja. Az ok lehet traumás eredetű vagy fertőző. Ahhoz, hogy meg tudjuk mondani a pontos okot, ahhoz látnunk kellene az állatokat. Sajnos a myxomatosis sem kizárt.
A nyuszi fő elesége a fűfélék. Ha ezt nem eszi, akkor felborul az emésztése, és nagyon hamar megbetegszik. Ezért rá kell venni az állatot, hogy egyen szénát. Talán a a gyógynövényes széna ízleni fog neki, érdemes azzal próbálkozni. Reggel és este kell megkínálni zöldség- és gyümölcsfélékkel annyi mennyiségben, amennyit meg tud enni fél óra alatt.
Nagyon sokszor elég egy fronthatás, és már nem is eszik a nyuszi. Ha azonban nem tér vissza 1-2 napon belül az étvágya, akkor el kell hozni hozzánk, mert más is lehet a háttérben.
A kutya és macska összeszoktatásának részletes leírására itt terjedelmi oknál fogva nincs lehetőség, de ajánlom figyelmébe: Dr. Gabriele Lehari: "Kutya-macska barátság" című könyvét, ami részletesen és szakszerűen foglalkozik a két különböző állatfaj együttes tartásával.
A leírásból nem derült ki, hogy a kezelés hatására felszívódott-e a tályog. Amennyiben igen, folytatni kellene a fecskendőből való etetést, az eredeti eleségre való visszatérést pedig elősegíthetjük, ha a tálkájába finomra összetört pelletet teszünk. A zöldségeket, gyümölcsöket is érdemes megpróbálni reszelt formában kínálni a malackának. Kiegészítésképpen az itatójába (ha használja) lehet naponta egy-két csepp Béres cseppet és/vagy C-vitamin készítményt cseppenteni. Ha a tályog még tapintható, javaslom, kérje ki egy másik állatorvos véleményét is! Előrehaladott tályogos megbetegedések esetén gyakran csak a műtéti beavatkozás segíthet.