4001. Leitatnák a városi galambokat Ukrajnában
Nem akármit találtak ki a nagyivó ukránok: leitatnák a városi galambokat, hogy aztán megszabadulhassanak tőlük. Meglepő az is, hogy vodka helyett a bor jöhet számításba.
Nem akármit találtak ki a nagyivó ukránok: leitatnák a városi galambokat, hogy aztán megszabadulhassanak tőlük. Meglepő az is, hogy vodka helyett a bor jöhet számításba.
A vicces állatos videók közül igazi gyöngyszemre leltünk. Egy kutya emberré változott. Vagy egy ember kutyává?
Még kisállatok számára létesített mellékhelyiségek felállításáról sem feledkeztek meg a londoni olimpia szervezői.
Tilos a kutyák fülének csonkítása augusztus 1-jétől, és farokkurtításra is csak az állat hétnapos koráig lesz lehetőség mostantól; az ebek csippel történő megjelölésére azonban még van öt hónapjuk a gazdáknak.
Augusztus 1-től szigorodnak az állattartási szabályok, az állatvédelmi bírság alapösszege ötezer forintról tizenötezerre nő, de többszöri jogsértés esetén akár több százezer forintos bírságot is ki lehet majd szabni.
Tisztelt Steiner Úr! Lehet, hogy valóban a környezet- és tápváltás, valamint a szállítással kapcsolatos stressz áll a hányás hátterében. Ha ez levertséggel, bágyadtsággal, hasmenéssel is jár, érdemes visszavinni az oltást végző kollégához. Tisztelettel: Keleti Zoltán, Állategészségház, Vértesszőlős
A képek alapján arra gondolnék, hogy a szőrét ledörzsölte valami (kutyaház nyílása, házfal, kerítés stb.) De ez csak feltételezés. A bőrgyógyászat tipikusan az a terület az állatorvoslásban amikor látni, tapintani, esetleg szagolni stb kell az elváltozást. Mivel egyéb, akár súlyosabb betegség is felmerülhet, javaslom nézesse meg kutyusát állatorvossal.
A rühösség kutyákban elég ritka bőrbetegség, és nem is jellemző rá a martájéki elváltozás, úgyhogy én a házi diagnosztizálás (vag yinkább találgatás) helyett inkább azt javasolnám a kedves kérdezőnek, hogy ne saját maga akarja a problémát megoldani és főleg kezelni,hanem bízza ezt állatorvosra! Ez sokkal hasznosabb lesz!
Igen! Oltassa be a macsekot veszettség ellen. Dr. Puskás Gábor
Kedves Barbi! az attól függ, mi van nálatok a fürdőszobában, lehet, hogy a gőz, a meleg miatt megy oda, mivel a cicák szeretik a meleget.