4006. Nálunk nem szokás a cicát orvoshoz vinni
Odafigyelnek házi kedvenceik táplálására a magyar macskatartók, a rendszeres állatorvosi kontrollt azonban már kevésbé tartják fontosnak.
Odafigyelnek házi kedvenceik táplálására a magyar macskatartók, a rendszeres állatorvosi kontrollt azonban már kevésbé tartják fontosnak.
Két rövidfülű elefántcickány (Macroscelides proboscideus) látható a Fővárosi Állat- és Növénykert legújabb, május végén átadott létesítményében, a Varázshegyben.
Megnyílt Noé bárkája, mármint az a másolat, amelyet egy holland milliomos épített - félszáz alkalmazottjával.
A britek- mert hát kik mások? - a tehenek barátkozási szokásait és szociális viselkedését figyelik, persze nem csak úgy, a szép bociszemekért. Több tejet akarnak kicsalni belőlük.
Már párja is van annak a svájci borjúnak, amely hat lábbal született, és emiatt nem sok esélyt láttak arra, hogy életben marad: Lilli egy kisméretű bikával, Liliputtal "jár".
Nem tudom, a hazavitel előtt mikor kapott utoljára enni. Lehet, hogy evett és nem volt éhes újra. Az is nagyon valószínű, hogy még új volt neki a környezet és ezért nem fogadta el az eledelt. Néhány nap biztosan kell neki, amíg akklimatizálódik és ezalatt biztosan nem is fog éhen halni.
Ahhoz, hogy pontosan meg lehessen mondani, mi lehet a duzzanat, személyesen kellene megvizsgálni a tekit. Előfordulhat tályog (vérömleny), daganat, zsírcsomó, bőrgyulladás, amit lát a nyakán. Szerintem érdemes lenne megmutatni állatorvosnak, így könnyebb eldönteni, hogy csak ártalmatlan dologról van szó, vagy szükséges valamiféle kezelést alkalmazni.
Ne aggódjon, az ivartalanítás rutinműtét, igen könnyen átvészelik a szukák. A seb mérete az operatőrtől függ, általában 10-13 cm, bár nem tudom, milyen termetű kutyáról van szó. Hiszen más a méret egy tacskó vagy német dog esetén. Közvetlenűl a műtét után a fájdalomcsillapítás azért fontos lehet kb. 4-5 napon át. Ne erőltesse a sétát sem, ha nincs kedve hozzá, és laza bélsárt biztosító táplálékot kell neki adni. Csont etetése tilos!!!
Ajánlott a páratartalmat 50-80% között tartani.
Az idős szukák esetében igen gyakori az emlődaganat kialakulása. Maga a műtét - ha szakszerűen végzik - nem túl kockázatos, bár idős állatnál javasolt a műtét előtt vérvizsgálatot végztetni, hogy tisztában legyünk a beteg máj- és veseműködésével. Nem értem, miért akarják kétszer altani és műteni, hiszen az ivartalanítást és a daganateltávolítást egy műtéttel egyszerre meg lehet oldani. Az ivartalanítás valóban szükséges.