4006. Nálunk nem szokás a cicát orvoshoz vinni
Odafigyelnek házi kedvenceik táplálására a magyar macskatartók, a rendszeres állatorvosi kontrollt azonban már kevésbé tartják fontosnak.
Odafigyelnek házi kedvenceik táplálására a magyar macskatartók, a rendszeres állatorvosi kontrollt azonban már kevésbé tartják fontosnak.
Két rövidfülű elefántcickány (Macroscelides proboscideus) látható a Fővárosi Állat- és Növénykert legújabb, május végén átadott létesítményében, a Varázshegyben.
Megnyílt Noé bárkája, mármint az a másolat, amelyet egy holland milliomos épített - félszáz alkalmazottjával.
A britek- mert hát kik mások? - a tehenek barátkozási szokásait és szociális viselkedését figyelik, persze nem csak úgy, a szép bociszemekért. Több tejet akarnak kicsalni belőlük.
Már párja is van annak a svájci borjúnak, amely hat lábbal született, és emiatt nem sok esélyt láttak arra, hogy életben marad: Lilli egy kisméretű bikával, Liliputtal "jár".
A neonhalak és a dániók egyaránt csapathalak, tehát az egyedül tartás megszüntetése jó ötlet lehetett volna, de ezen halakból legalább 6 példányt érdemes tartani az akváriumban (a pink dánióból én egyet sem tartanék egyébként, inkább a természetes színekkel rendelkező zebradániót - amelyből kialakították). A szárított szúnyoglárva állandó etetése nagyon egyoldalú tápláláshoz vezet, javaslom, hogy szerezzen be különböző száraz és fagyasztott eleségeket, illetve lehetőség szerint élőt is adjon halainak időnként! Az aranysárga folt nem tipikus fertőzési jel, ezért nem lehet biztosan kijelenteni, hogy összefüggésben van-e az elhullással vagy nincs. Azt tudom tanácsolni, hogy mindenképpen javítson a halak táplálásán (ezzel ellenállóbbá téve őket), figyeljen oda a megfelelő vízminőségre és egyéb tartási körülményekre, figyelje a halak viselkedését és amennyiben néhány héten belül nem lesz betegség-gyanús eset, gondolja újra a társítást (azért nem előbb, mert egy esetleges betegség esetén kár lenne további halak pusztulását okozni)!
A nyuszik már csak ilyenek, rágcsálnak. A nyuszinak nem szalmát, hanem szénát kell adni és azt meg is eszi, az fontos, hogy mindig kapjon és mindig legyen előtte.
A házilagos "barkácsolás" helyett mielőbb állatorvoshoz kellene fordulni, mielőtt késő lesz...
Nem tudom mi történhetett. Feltétlenül meg kell mutatni állatorvosnak.
Kedves Kérdező! Sok ok miatt köhöghet kecskéje, fontos lenne, hogy van-e láza, milyen a mellkas feletti hallgatózási lelete, esetleges parazitás fertőzöttség is lehet a köhögés okozója stb. Egyszóval állatorvoshoz kellene vinni a kecskét.