4006. Nálunk nem szokás a cicát orvoshoz vinni
Odafigyelnek házi kedvenceik táplálására a magyar macskatartók, a rendszeres állatorvosi kontrollt azonban már kevésbé tartják fontosnak.
Odafigyelnek házi kedvenceik táplálására a magyar macskatartók, a rendszeres állatorvosi kontrollt azonban már kevésbé tartják fontosnak.
Két rövidfülű elefántcickány (Macroscelides proboscideus) látható a Fővárosi Állat- és Növénykert legújabb, május végén átadott létesítményében, a Varázshegyben.
Megnyílt Noé bárkája, mármint az a másolat, amelyet egy holland milliomos épített - félszáz alkalmazottjával.
A britek- mert hát kik mások? - a tehenek barátkozási szokásait és szociális viselkedését figyelik, persze nem csak úgy, a szép bociszemekért. Több tejet akarnak kicsalni belőlük.
Már párja is van annak a svájci borjúnak, amely hat lábbal született, és emiatt nem sok esélyt láttak arra, hogy életben marad: Lilli egy kisméretű bikával, Liliputtal "jár".
Állatkereskedésben lehet különböző vízinövényeket vásárolni. Vannak a víz tetején úszó fajok, és olyanok is, amelyeket az iszapba kell ültetni. Attól is függ, mekkora lesz az akvárium, hogy mi fér el. Mérgező növényeket tilos betenni.
Kedves Gazdi! Rendkívül jó eredmény lehet elérni, az advantix nevű cseppel. A tubus tartalmát a két fülre el kell osztani, úgy, hogy a seb mellé keni fel. A sebet bármilyen sebolajjal pedig le kell kezelni. Kérem érdeklődjön állatorvosánál.
A vérzés jöhetett a méhcsonkból is, ezt a vizsgálatot végző állatorvosnak kellett látnia. Amennyiben pedig ez a diagnózis, akkor újra fel kell tárni a hasüreget, és meg kell keresni a vérzés forrását. Vírusfertőzés nem okoz ilyen nagymértékű hüvelyi vérzést.
Sok mindentől lehet problémája a szemnek (lehet egy hegesedés), pl-ul mechanikai sérülés is okozhatja a problémát Ha rosszabbul lesz vagy zavarja a kutyát akkor lehet szakorvoshoz vinni
Kedves Sára! Kapjanak kicsit ritkábban, de többet enni. Az ékszerteknősök 2-3 hétig gond nélkül bírják evés nélkül. Ezután éhesebbek lesznek, és biztosan meg fogják enni, amit kapnak. Az ékszerteknősök táplálékának min. 90%-át egész (csontos) kishalak alkossák, ezen kívül pedig kaphatnak vízinövényeket, vízicsigákat.