4006. Nálunk nem szokás a cicát orvoshoz vinni
Odafigyelnek házi kedvenceik táplálására a magyar macskatartók, a rendszeres állatorvosi kontrollt azonban már kevésbé tartják fontosnak.
Odafigyelnek házi kedvenceik táplálására a magyar macskatartók, a rendszeres állatorvosi kontrollt azonban már kevésbé tartják fontosnak.
Két rövidfülű elefántcickány (Macroscelides proboscideus) látható a Fővárosi Állat- és Növénykert legújabb, május végén átadott létesítményében, a Varázshegyben.
Megnyílt Noé bárkája, mármint az a másolat, amelyet egy holland milliomos épített - félszáz alkalmazottjával.
A britek- mert hát kik mások? - a tehenek barátkozási szokásait és szociális viselkedését figyelik, persze nem csak úgy, a szép bociszemekért. Több tejet akarnak kicsalni belőlük.
Már párja is van annak a svájci borjúnak, amely hat lábbal született, és emiatt nem sok esélyt láttak arra, hogy életben marad: Lilli egy kisméretű bikával, Liliputtal "jár".
Kedves Henriett! A viszketéssel járó bőrpanaszok hátterében nagyon sokféle ok húzódhat meg! - Lehet allergia. - De az is lehet, hogy a szervezet méreganyagokkal terhelt. Ilyenkor a test a bőrt szelepként használja, - toxinokat választ ki, amelyeket a májnak ill. a vesének kellene, de azok már túlterheltek. - Táplálási hibák is állhatnak a háttérben, aminek következtében krónikus bélműködési-zavarról lehet szó, melyet a kész- és konzerv ételek túl nagy aránya okoz a táplálkozásban. Nyers kosztra való átállás már fél gyógyulást jelenthet. - A következő ok lehet például az is, hogy megtelt a bűzmirigye, és nem tud kiürülni. Ez esetben el kell vinni az állatorvoshoz, aki kinyomja a bűzmirigyét, eltávolítja a felhalmozódott váladékot, és egy-két napon belül megszűnik a tünet. - Oka lehet bolhaallergia is. Ezt is az állatorvos tudja megállapítani, hogy ténylegesen erről van-e szó, és ha igen, megadja a szükséges kezelést, és rövid időn belül tünetmentes lesz a kutya. Tehát nagyon szerteágazóak lehetnek az okok, és akkor még az esetleges lelki háttérről nem is beszéltem. Minden ilyen és hasonló esetben ezért azt tudom csak javasolni, hogy feltétlenül szükség van egy alapos kivizsgálásra, a lehetséges okok felderítésére, az előzményeknek, az állat körülményeinek és tüneteinek a megismerésére. Ehhez azonban mindenképpen fel kell keresnie egy homeopata állatorvost, aki egy fizikális vizsgálat és egy részletes beszélgetés után tudja eldönteni, mely szerre / szerekre van kedvencének szüksége, mely(ek) az egyedileg a legmegfelelőbb(ek) a számára a gyógyuláshoz. Ha szeretné, én is szívesen segítek. Ez esetben, kérem, hívjon időpont-egyeztetés végett a következő számon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Andrea.
Kedves Gazdi! Az alkalmazott kezelés biztosan nem fog ártani, de vajon elegendő lesz-e a kutyus teljes felépülésére. Ez azért kissé rizikós. Erre valók a kontroll laborvizsgálatok és fumkciós tesztek. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
A macska nem "sértődik" - legalább is nem a mi emberi fogalomrendszerünk szerinti erkölcsi értelemben ! A két macska közös együttlétét, aktivitását és egymásra való hatását több tényező is befolyásolja: • a nemük (illetve az ivartalanítás) • koruk • fajtájuk • méretkülömbségük Normál esetben kedvelik a macskák a fajtárs közelségét és az embertársuk által kezdeményezett közös játékot is.
Kedves Gazdi! Igen, létezik kutyáknál is szénanátha. A hatékony kezelés érdekében fontos lenne egy allergia vizsgálat, hogy kiderüljön, mely allergénekre (pollenekre) lett érzékeny a kutya. Ha ez megvan, akkor homeopátiával hatékonyan lehet a szervezetét visszavezetni az egyensúlyi állapotba. Ehhez a témához kapcsolódó cikkem: "Allergia ellen homeopátiás deszenzibilizálás". Minden ilyen és hasonló esetben azt tudom csak javasolni, hogy feltétlenül szükség van egy alapos kivizsgálásra, a lehetséges okok felderítésére, az előzményeknek, az állat körülményeinek és tüneteinek a megismerésére. Ehhez azonban mindenképpen fel kell keresnie egy homeopata állatorvost, aki egy fizikális vizsgálat és egy részletes beszélgetés után tudja eldönteni, mely szerre / szerekre van kedvencének szüksége, mely(ek) az egyedileg a legmegfelelőbb(ek) a számára a gyógyuláshoz. Ha szeretné, én is szívesen segítek. Ez esetben, kérem, hívjon időpont-egyeztetés végett a következő számon: 06 (20) 928-4425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Andrea.
Elképzelhető, hogy a jelenség csak a két macska neméből, ivarérettségéből fakad, de az is lehetséges, hogy a megváltozott körülmények hatására mutatják a reakciókat, igyekeznek az új élettérben egymás közötti pozícióikat rendezni. Pozitív megerősítésű tréninggel fokozatosan összeszoktathatóak.