4011. A legaranyosabb cicaságok videón
A cicák vajon hogyan nyitnak ki egy ajtót? És mi bajuk van a CD-lejátszóval? Édes és huncut cicák sorakoznak, akik hogy ha választ nem is adnak, de vicces pillanatokkal gazdagítanak minket.
A cicák vajon hogyan nyitnak ki egy ajtót? És mi bajuk van a CD-lejátszóval? Édes és huncut cicák sorakoznak, akik hogy ha választ nem is adnak, de vicces pillanatokkal gazdagítanak minket.
Fóka bébi született a nyíregyházi állatparkban. Az óceánban honos állat bébije már a második kis jövevény az intézményben.
Társat kapott Pamacs, a Szegedi Vadaspark nőstény Alaotra-tavi bambuszmakija (Hapalemur alaotrensis); a Madagaszkáron őshonos félmajom faj fiatal hímje, Sala Franciaországból érkezett a Tisza-parti városba.
Az eurázsiai és észak-amerikai tundrákon élő rozsomák (Gulo gulo) eddig arról volt nevezetes, hogy rettenthetetlen ragadozó, amely még a farkassal is bátran szembeszáll. A menyétfélék családjába tartozó 15-20 kilogrammos állatról amerikai kutatók kiderítették, hogy nemcsak erős, hanem okos is.
Az Impulser terápia hamarosan az állatgyógyászatban is széleskörűen elterjedt lehet, hiszen a kutatási-fejlesztési fázis már az utolsó stádiumban van, és hamarosan elindulhat a sorozatgyártás.
Nimfapapagájoknak (és minden hasonló méretű papagájnak) 25x25x40 cm-es odú ajánlott. A bebújó nyílás átmérője 7-8 cm legyen.
Általában visszanő. Ez csak akkor nem történik meg, ha sérültek a körömtermelő sejtek is. Ez mélyebbre ható, roncsoló sérülés esetén fordulhat csak elő.
Befogott "vad" állatokat nagyon nehéz felnevelni. Nehéz biztosítani számukra az optimális táplálékot, környezetet. Másrészt a természetben az is előfordul, hogy a gyengébb, beteges egyedeket kilökik az erősebbek, egészségesek. Ezt hívják természetes szelekciónak. Én ilyen okokra gondolok az elhullásokkal kapcsolatban.
Meg lehet próbálni, de véleményem szerint egy ellenkező nemű társ lenne neki a legjobb. Az összeszoktatás idejére külön kalitkában, egymás mellett tartsa őket. Ha a reakciók pozitívak, utána kerüljenek egy kalitkába. Ne vásároljon túl fiatal madarat, inkább egy idősebb tojót válasszon a régi mellé.
Nekem volt egy 15 éves hím zebrapintyem! A nőstények "cserélődtek" csak mellette. Szerintem jól meglesz a két nő a két férfival és kb. hasonló méretű, de más pintyfélékkel lehet őket együtt tartani. Ha megvan a konkrét kiválasztott típus, akkor mindenképp érdeklődni kell a tulajdonságairól, tartási körülményeiről!