4011. A legaranyosabb cicaságok videón
A cicák vajon hogyan nyitnak ki egy ajtót? És mi bajuk van a CD-lejátszóval? Édes és huncut cicák sorakoznak, akik hogy ha választ nem is adnak, de vicces pillanatokkal gazdagítanak minket.
A cicák vajon hogyan nyitnak ki egy ajtót? És mi bajuk van a CD-lejátszóval? Édes és huncut cicák sorakoznak, akik hogy ha választ nem is adnak, de vicces pillanatokkal gazdagítanak minket.
Fóka bébi született a nyíregyházi állatparkban. Az óceánban honos állat bébije már a második kis jövevény az intézményben.
Társat kapott Pamacs, a Szegedi Vadaspark nőstény Alaotra-tavi bambuszmakija (Hapalemur alaotrensis); a Madagaszkáron őshonos félmajom faj fiatal hímje, Sala Franciaországból érkezett a Tisza-parti városba.
Az eurázsiai és észak-amerikai tundrákon élő rozsomák (Gulo gulo) eddig arról volt nevezetes, hogy rettenthetetlen ragadozó, amely még a farkassal is bátran szembeszáll. A menyétfélék családjába tartozó 15-20 kilogrammos állatról amerikai kutatók kiderítették, hogy nemcsak erős, hanem okos is.
Az Impulser terápia hamarosan az állatgyógyászatban is széleskörűen elterjedt lehet, hiszen a kutatási-fejlesztési fázis már az utolsó stádiumban van, és hamarosan elindulhat a sorozatgyártás.
Mindenképpen el kell vinni állatorvoshoz, aki alaposan megvizsgálja, hogy pontosan mi baja lehet.
Átlagos életkoruk 8-10 év. A daganatos betegségek sajnos gyakoriak tengerimalacoknál, a daganat típusától függ, hogy milyenek az esélyei a gyógyulásra. Ezt a műtétet végző állatorvos pontosabban meg tudja mondani.
Ha betegsége alatt kapott gyógyszeres kezelést, attól is elszíneződhet a vizelete (pl. vitaminoktól) de más betegség is okozhatja a vizelet elszíneződését (húgyhólyag-gyulladás, húgyutak sérülése, stb.). Ezért ha az elszíneződés továbbra is fennáll, mindenképpen állatorvosnak kell megmutatni.
Ki lehet tenni tavasszal és nyáron a kertbe, ez mindenképpen jót tesz neki (napsütés, változatosság), de van néhány dolog, amire oda kell figyelni. Hirtelen hőmérsékletváltozásnak nem szabad kitenni őket. Általában a 18-20 °C-os hőmérséklet megfelelő. Ne tegyük szeles, huzatos helyre, illetve mindig legyen árnyékos és búvóhelye is, hogy a tűző napsütés és az eső elől el tudjon bújni, de ha esik, legjobb bevinni, nehogy nagyon megázzon! Figyelni kell arra is, hogy mérgező növények ne legyenek a helyén és ragadozó állatok (pl. macska) nehogy megtámadják, ezért ajánlatos folyamatos felügyelet mellett tartani és estére célszerű bevinni a lakásba, ha nem biztonságos a hely.
Cicáknál nem javaslom a hormonális fogamzásgátlást, ugyanis a későbbiek során nagyon nehéz újra szabályozni a felborult hormonháztartást és a későbbiek során nagy a daganatos betegségek jelentkezésének veszélye. Ha azt szeretné, hogy a cicája hosszú életű és egészséges legyen, inkább a műtéti ivartalanítást ajánlom, homeopátiás elő- és utókezeléssel.