4016. Többé már nem veszélyes állat a pit bull terrier?!
Ezt mondják, legalábbis a tervezet szerint a veszélyes állatok jegyzékéből törölnék a pit bull terriert. De egyéb változásokra is lehet számítani.
Ezt mondják, legalábbis a tervezet szerint a veszélyes állatok jegyzékéből törölnék a pit bull terriert. De egyéb változásokra is lehet számítani.
Az olasz bíróság dönt az állatvédők és lovaskocsi-hajtók közötti ádáz küzdelemben, amely Róma utcáin nemrégiben verekedéssé fajult.
Kutyája piszka miatt vertek agyon egy férfit Indiában a szomszédai, pontosabban azért, mert nem kért elég hamar bocsánatot, amiért ebe a kertjükbe piszkított.
Svájc már csak ilyen: birkák legelésznek a füves domboldalon, aztán egyszer csak feltűnik a nagy gonosz farkas...és az sms a gazda mobilján: "Meg fognak enni!"
Rendszámot kapnak az elefántok Indiában. Na nem azért, hogy mert összekeverik azokat a gazdák. A hatóságok szeretnék megkönnyíteni saját dolgukat, hogy az állatukkal rosszul bánó gazdák büntetése könnyebb legyen.
Látatlanban nehéz megítélni a dolgot. Néha előfordul, hogy valami beakad a foguk közé, illetve sokszor fura fejrángatással próbálják aprítani az eledelt. De azt tanácsolnám, hogy mutassák meg állatorvosnak!
Az értesülés helyes, megfelelő kezeléssel - rendszeres fésülés, fürdetés, stb. - a bolognese kutyák szőre nem hullik. Ez a fajta egyik jellegzetessége.
Az attól függ, hogy honnan és milyen körülmények között tűnt el! A cicák általában a házhoz ragaszkodnak és általában nagy távolságokról is hazatalálnak. A praxisomban olyan is volt, hogy egy cica egy év múlva került meg, igaz, ez nem városban, hanem a Balaton környékén történt. Sajnos a nagyvárosi forgatag erősen csökkenti a cicák hazaérkezésének esélyeit.
Ilyen esetben ugyanaz a teendő, mint amikor az anyja akarja megnevelni a kölykét: egyszerűen a nyakbőrét erősen megszorítva meg kell rázni. Ezt addig kell folytatni, amíg a kutya el nem fogadja a rangsorban felette álló nevelését, rendre utasítását. Ez egyébként minden dologra érvényes, amit a kutyától szeretnénk, hogy megcsináljon, vagy amitől el szeretnénk eltiltani.
A törpehörcsög "túlzott " vakarózását többek között pl. atkás, vagy gombás fertőzöttség okozhatja. Ezek megállapításához, illetve elkülönítéséhez azonban laboratóriumi vizsgálatra lesz szükség, tehát mielőbb vigye állatorvoshoz az új kis kedvencet. Védőoltás nem szükséges. További javaslatom, hogy a törpehörcsög tartására, táplálására vonatkozóan szerezzen be egy jó szakkönyvet (pl. a Mezőgazdasági Könyvesboltból) és folyamatosan tájékozódjon az interneten is.