4016. Többé már nem veszélyes állat a pit bull terrier?!
Ezt mondják, legalábbis a tervezet szerint a veszélyes állatok jegyzékéből törölnék a pit bull terriert. De egyéb változásokra is lehet számítani.
Ezt mondják, legalábbis a tervezet szerint a veszélyes állatok jegyzékéből törölnék a pit bull terriert. De egyéb változásokra is lehet számítani.
Az olasz bíróság dönt az állatvédők és lovaskocsi-hajtók közötti ádáz küzdelemben, amely Róma utcáin nemrégiben verekedéssé fajult.
Kutyája piszka miatt vertek agyon egy férfit Indiában a szomszédai, pontosabban azért, mert nem kért elég hamar bocsánatot, amiért ebe a kertjükbe piszkított.
Svájc már csak ilyen: birkák legelésznek a füves domboldalon, aztán egyszer csak feltűnik a nagy gonosz farkas...és az sms a gazda mobilján: "Meg fognak enni!"
Rendszámot kapnak az elefántok Indiában. Na nem azért, hogy mert összekeverik azokat a gazdák. A hatóságok szeretnék megkönnyíteni saját dolgukat, hogy az állatukkal rosszul bánó gazdák büntetése könnyebb legyen.
Látatlanban elég nehéz bármit is mondani, mert sok minden lehet (tályog,atheroma, stb.) Mindenképp vigye el állatorvoshoz!!
A főzés sok vitamint von el a zöldségekből, gyümölcsökből. A répát megtisztítva, nyersen érdemes a madárnak adni. Ha a "karikára" vágott szeletet nem eszi meg a hullámos, úgy a lágyeleség készítéséhez hasonlóan, lereszelve érdemes tálalni. A klasszikus lágyeleség receptje: 1:1 rész sárgarépa:főtt tojás, ami darált keksszel, piskótával tehető a madarak számára ízletesebbé és morzsalékossá. Mindez kiegészítve ásványianyag(pl. Futor) készítménnyel. A lágyeleséghez adható továbbá gyümölcs (pl. alma), főtt, vagy nyers rizs, zöldség (pl. uborka) és még sok olyan vitaminokban, aminósavakban gazdag eleség, amit a madárka önmagában talán el sem fogyasztana.
Az idős macska valószínűleg már jóval kevesebbet mozog, és többet lustálkodik, mint régen, ezért ha a fiatalabb kori adagját kapja most is, az már önmagában is elhízáshoz vezetett. Álljunk le minden jutalomfalattal, kivéve a szőrlabdákat megszüntetőkkel. A macska napi fejadagját csökkentsük 25-40%-kal, ami elég drasztikus, de kétségkívül hatékony megoldás lesz. Diétás, zsírszegény tápok adása javasolt.
Szerintem igen, de nézesse meg szemész állatorvossal is.
A leírás sajnos nem szólt arról, hogy azok az állatorvosok, akik eddig látták a kutyát, a ránézésen kívül milyen vizsgálatokat végeztek el, ill. végeztek-e egyáltalán? Ilyen típusú bőrbetegség okának a kiderítése ugyanis megfelelő kiegészítő vizsgálatok nélkül nem lehetséges. A bőrgyógyászat ma már külön szakma, sok tudás és még több tapasztalat kell hozzá, hogy valaki az ilyen esetekkel is megbirkózzon. Ennyi bevezető után a javaslatom az, hogy jelentkezzenek be a Szent István Egyetem Állatorvosi Karának bőrgyógyászati szakrendelésére, ott vizsgáltassák meg a kutyát, és tegyék azt, amit ott javasolnak. Ez a szakrendelés Budapesten van, ezen a linken tudhat meg részleteket: