4016. Többé már nem veszélyes állat a pit bull terrier?!
Ezt mondják, legalábbis a tervezet szerint a veszélyes állatok jegyzékéből törölnék a pit bull terriert. De egyéb változásokra is lehet számítani.
Ezt mondják, legalábbis a tervezet szerint a veszélyes állatok jegyzékéből törölnék a pit bull terriert. De egyéb változásokra is lehet számítani.
Az olasz bíróság dönt az állatvédők és lovaskocsi-hajtók közötti ádáz küzdelemben, amely Róma utcáin nemrégiben verekedéssé fajult.
Kutyája piszka miatt vertek agyon egy férfit Indiában a szomszédai, pontosabban azért, mert nem kért elég hamar bocsánatot, amiért ebe a kertjükbe piszkított.
Svájc már csak ilyen: birkák legelésznek a füves domboldalon, aztán egyszer csak feltűnik a nagy gonosz farkas...és az sms a gazda mobilján: "Meg fognak enni!"
Rendszámot kapnak az elefántok Indiában. Na nem azért, hogy mert összekeverik azokat a gazdák. A hatóságok szeretnék megkönnyíteni saját dolgukat, hogy az állatukkal rosszul bánó gazdák büntetése könnyebb legyen.
Ma már kitűnő allergia vizsgálatra van lehetőség vérből. Kétségtelen, hogy nem olcsó, de jó. Érdeklődjön állatorvosánál.
Őszintén szólva így képről elég nehéz megállapítani, milyen fajtákból lehet. A szőre yorkie, a lába tacsi, akár ezek keveréke is lehet. De lehet még spániel-tacsi, esetleg schnauzer, vagy terrier keverék is lehet, mondjuk tacsival. Kérdezze meg a kozmetikust, aki nyírta, mert ő jobban látja a kiállását, és a szőre minőségét is, ami sokat segíthet a meghatározásban.
- Az Ön által elképzelt anyaggal elképzelt módszer ellenkezik "Az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998 évi XXVIII. számú törvény" rendelkezéseinek több pontjával is, ezért ennek kivitelezését határozottan nem tanácsolom. - A kutyatartás rendjét az adott Önkormányzat jegyzője szabályozza. - Egy ´neveletlen´ kutya, nagy valószínűséggel nem jogi alap bármilyen hivatalos korlátozásra. - A kutya jellemét, karakterét, környezetével szemben tanúsított viselkedését le tudjuk tesztelni, és a felmérés eredményét írásba rögzített formában átadni. Egy ilyen felmérést a kutya tulajdonosának felkérésére végzünk, a költsége: 10.000,- Ft (+ útiköltség 50,- Ft/km) - A kutya környezetében és a vele közös élettérben élők (beleértve a születendő gyermeket is!) épségéért, biztonságáért és zavartalan életének biztosításáért a kutya tulajdonosa a felelős és nem maga a kutya.
A fajok együtt tartásáról az akvaristák szakvéleménye nem egyezik. A megfelelő társításhoz a halak igényeivel kell megismerkednünk (ehhez kiindulópontnak akvarisztikai szakirodalom lapozgatását javaslom), majd amint kiválasztottuk az azonos igényű fajokat, amelyek tetszenek, kiválaszthatjuk, hogy melyiket-mivel lehet tartani. Javaslom, hogy a fajták kiválasztásakor érdeklődjön a kereskedésben!
Véleményem az , hogy a kutyus hibás lábállása sokban javul az életkor előrehaladtával. Sokféle kálcium és egyéb táplálékkiegészítő van forgalomban, viszont ennél nagyobb szerepe van a chondroitin sulfát, glukózaminoglikan tartalmú készítményeknek (pl. Arthronis pulv). Talán az ilyen hatóanyag tartalmú készítmények többet segítenének. Emellett fontosnak tartom a kevésbé intenzív felnevelést ami "super premium" tápok visszafogott etetését jelenti. Üdvözlettel: Dr. Stark Róbert