4036. Hogyan etessük a csivavát?
Apró termetének köszönhetően hamar észrevehetjük, ha hízásnak indul a csivava. Egy túlsúlyos kutyának nagyobb eséllyel alakulnak ki egészségügyi problémái.
Apró termetének köszönhetően hamar észrevehetjük, ha hízásnak indul a csivava. Egy túlsúlyos kutyának nagyobb eséllyel alakulnak ki egészségügyi problémái.
Nem mindennapi szökevény bujkált a betondzsungelben a nyíregyházi hajnal leple alatt. Egy kenguru lépett meg a Nyíregyházi Állatparkból, a szökellő szökevényt először egy autós pillantotta meg a Sóstói úti felüljárón, hajnal egy körül.
Többé már nem lehet válaszút elé állítani valakit, hogy: Vagy a gyerek vagy a kutya! Nem jelent akkor egészségügyi kockázatot a kutya jelenléte, sőt! A kutyás családok gyerekei egészségesebbek is.
Augusztus 20-án az egyik legjelentősebb nemzeti ünnepünkön a MAGYAR VIZSLÁRA szeretnénk irányítani a figyelmet. Ez a magyar kutyafajta egyre nagyobb népszerűségnek örvend külföldön.
Az internet és a közösségi oldalak világában azt hiszem, mindannyian rengeteg segítségkérő felhívást olvashatunk, melyben olyan állatokért, kutyákért, macskákért emelik fel emberek a hangjukat, akiken túladtak, bántottak, kidobtak.
Egy vér- és röntgen vizsgálat közelebb vinne a diagnózishoz. Esetleg kontrasztkásás sorozatfelvételt kéne készíttetni, hogyan ürül a cica gyomra és bélrendszere., illetve nem ül-e szőrlabda a gyomrában?
vizsgálat!!! Álatovos!!! üdv
Kedves Érdeklődő! A szürke-hályog kizárólag műtéti úton szüntethető meg, rágcsálók esetében sem ismeretes más kezelés, de ezt a megoldást szinte sosem javasolják. A szürke-hályog nem jár fájdalommal, így értelmetlen lenne ekkora kockázatnak kitenni. A látásvesztés sem viseli meg őket, látásuk gyenge, és terráriumban tartott állatként a ragadozók észrevétele sem életbevágó tényező. Mivel ez a betegség nem fertőző, és fájdalommal sem jár, nem tudok rá kezelést javasolni. Üdvözlettel: Nitta
Kedves Bianka! Ha gyógyítható az elváltozás,tudjuk orvosolni. Amennyiben nem,csak szenvedést okozunk az állatoknak.Kérlek mutasd meg a kis libákat állatorvosnak. Dr. Puskás Gábor
Az étvágytalanság a legtöbb betegség tünete. A legjobb lenne, ha egy alapos vizsgálat céljából felkeresnék az állatorvosukat!