4036. Hogyan etessük a csivavát?
Apró termetének köszönhetően hamar észrevehetjük, ha hízásnak indul a csivava. Egy túlsúlyos kutyának nagyobb eséllyel alakulnak ki egészségügyi problémái.
Apró termetének köszönhetően hamar észrevehetjük, ha hízásnak indul a csivava. Egy túlsúlyos kutyának nagyobb eséllyel alakulnak ki egészségügyi problémái.
Nem mindennapi szökevény bujkált a betondzsungelben a nyíregyházi hajnal leple alatt. Egy kenguru lépett meg a Nyíregyházi Állatparkból, a szökellő szökevényt először egy autós pillantotta meg a Sóstói úti felüljárón, hajnal egy körül.
Többé már nem lehet válaszút elé állítani valakit, hogy: Vagy a gyerek vagy a kutya! Nem jelent akkor egészségügyi kockázatot a kutya jelenléte, sőt! A kutyás családok gyerekei egészségesebbek is.
Augusztus 20-án az egyik legjelentősebb nemzeti ünnepünkön a MAGYAR VIZSLÁRA szeretnénk irányítani a figyelmet. Ez a magyar kutyafajta egyre nagyobb népszerűségnek örvend külföldön.
Az internet és a közösségi oldalak világában azt hiszem, mindannyian rengeteg segítségkérő felhívást olvashatunk, melyben olyan állatokért, kutyákért, macskákért emelik fel emberek a hangjukat, akiken túladtak, bántottak, kidobtak.
Kedves Gazdi! Mivel nincs feltüntetve, hogy az antibitikum vizsgálatok milyen baktériumra vonatkoznak, így sajnos nem lehet mit mondani. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Sajnos nem tudok megnyugtató választ adni, pontosabban semmilyen választ nem tudok adni. Ez tipikusan olyan probléma, amit csak nagyon alapos vizsgálatok után és sok évi tapasztalattal a háttérben lehetne megválaszolni. Interneten feltéve a kérdését erre nem lehet (pontosabban nem is szabad) semmit mondani. Ez ugyanis egyszerűen kóklerség lenne!
Valószínüleg a központi idegrendszert, egyensúlyszervet érintő fejlődési rendellenesség. Ha a kolléga kezelésére sem javul, akkor tényleg nem jók a kilátások...
Sok minden szóba jöhet: ideg-, izom-, ízületprobléma stb. Szükség lenne egy alapos fizikális- és röntgenvizsgálatra. Keressen fel egy ortopédiában jártasabb állatorvos kollégát!
A jódpótláshoz valóban megoldás lehet az alkalmankénti Betadin használat. Érdemes kúraszerűen havonta egyszer, 3-4 egymást követő napon át 1-2 csepp/liter adagolásban az ivóvízbe tenni. Nagyobb dózisban, pl. 1 csepp/dl arányban is keverhető, de előfordulhat, hogy az intenzívebb íze miatt nem iszák meg a madarak. A jód fertőtlenítő hatást is fejt ki a szervezet működéséhez szükséges hozzájárulás mellett, de túladagolva kipusztíthatja a bélflórát. Gyógyszeres, vitaminos ivóvízbe ne tegyük, a kúra után kedvező hatású egy 4-7 napos probiotikumos (pl.Laktiferm, vagy magyar gyártmányú megfelelője az Agroferm) ivókúra is.