4036. Hogyan etessük a csivavát?
Apró termetének köszönhetően hamar észrevehetjük, ha hízásnak indul a csivava. Egy túlsúlyos kutyának nagyobb eséllyel alakulnak ki egészségügyi problémái.
Apró termetének köszönhetően hamar észrevehetjük, ha hízásnak indul a csivava. Egy túlsúlyos kutyának nagyobb eséllyel alakulnak ki egészségügyi problémái.
Nem mindennapi szökevény bujkált a betondzsungelben a nyíregyházi hajnal leple alatt. Egy kenguru lépett meg a Nyíregyházi Állatparkból, a szökellő szökevényt először egy autós pillantotta meg a Sóstói úti felüljárón, hajnal egy körül.
Többé már nem lehet válaszút elé állítani valakit, hogy: Vagy a gyerek vagy a kutya! Nem jelent akkor egészségügyi kockázatot a kutya jelenléte, sőt! A kutyás családok gyerekei egészségesebbek is.
Augusztus 20-án az egyik legjelentősebb nemzeti ünnepünkön a MAGYAR VIZSLÁRA szeretnénk irányítani a figyelmet. Ez a magyar kutyafajta egyre nagyobb népszerűségnek örvend külföldön.
Az internet és a közösségi oldalak világában azt hiszem, mindannyian rengeteg segítségkérő felhívást olvashatunk, melyben olyan állatokért, kutyákért, macskákért emelik fel emberek a hangjukat, akiken túladtak, bántottak, kidobtak.
Nem valószínű,de ilyen fiatal korban nem ajánlott tenyésztésbe fogni a kan kutyát sem. Méhen belüli, vagy a szülés közben történt kórokozóval való fertőződés okozhat néhány napos korban teljes alomelhullást. Részvétem...
A hím etetgeti a tojót, felderíti az odút a tojásrakás előtt. A képeket látható hím (amennyire ez a képről kivehető) még nem ivarérett. Az, hogy fiatalabb a tojónál, nem probléma, de kb. 10 hónaposnak kell lennie, ahhoz, hogy megtermékenyíthesse a tojásokat.
Seb és seb között hatalmas különbségek lehetnek. Nagyon nem mindegy, mitől van a seb a kutyája farka végén. Amíg ez nem deríthető ki, addig a kezeléséről se nagyon lehet beszélni. Meg kellene mutatni állatorvosnak a kutyát is és a farkát is!
Két azonos típusú autó között is vannak különbségek. Hát még a hörcsögök között! Türelemmel minden bizonnyal a félős is kézhez szoktatható lesz (vele többet kellene foglalkozni). De ettől még nem biztos, hogy mindkettő egyformán kezes lesz. A kézből etetés, majd kézben etetés is javíthat a helyzeten. A dióbél csodákat tud tenni.
Valóban sok problémát szokott okozni perzsa macskákon a szőrlabda képződés a gyomorban és a belekben. Az Ön által leírt tünetek alapján a macska kedvtelen, és sűrűn öklendezik. Nem tudom, mikor volt bélsár utoljára. Ha 1-2 napja nem volt, akkor már bélelzáródásra is lehet gyanakodni. Az Ön által leírt tünetek vesegyulladásra is jellemzőek. Éppen ezért állatorvosi kivizsgálást javaslok, a hasüreg tapintásos vizsgálatánál már el tudja dönteni a kolléga, hogy milyen irányban történjen a diagnosztika (vérvétel, hasi ultrahang és terápiás megoldások).