4036. Hogyan etessük a csivavát?
Apró termetének köszönhetően hamar észrevehetjük, ha hízásnak indul a csivava. Egy túlsúlyos kutyának nagyobb eséllyel alakulnak ki egészségügyi problémái.
Apró termetének köszönhetően hamar észrevehetjük, ha hízásnak indul a csivava. Egy túlsúlyos kutyának nagyobb eséllyel alakulnak ki egészségügyi problémái.
Nem mindennapi szökevény bujkált a betondzsungelben a nyíregyházi hajnal leple alatt. Egy kenguru lépett meg a Nyíregyházi Állatparkból, a szökellő szökevényt először egy autós pillantotta meg a Sóstói úti felüljárón, hajnal egy körül.
Többé már nem lehet válaszút elé állítani valakit, hogy: Vagy a gyerek vagy a kutya! Nem jelent akkor egészségügyi kockázatot a kutya jelenléte, sőt! A kutyás családok gyerekei egészségesebbek is.
Augusztus 20-án az egyik legjelentősebb nemzeti ünnepünkön a MAGYAR VIZSLÁRA szeretnénk irányítani a figyelmet. Ez a magyar kutyafajta egyre nagyobb népszerűségnek örvend külföldön.
Az internet és a közösségi oldalak világában azt hiszem, mindannyian rengeteg segítségkérő felhívást olvashatunk, melyben olyan állatokért, kutyákért, macskákért emelik fel emberek a hangjukat, akiken túladtak, bántottak, kidobtak.
Antibiotikumos kezelést semmiképp nem ajánlok! A képeken látható két rózsásfejű törpepapagáj (lutínó és tarka) egyikének tollhiánya tolltépés következménye. Okozhatja ásványanyag (kalcium, foszfor) hiány, de valószínűbb, hogy pótcselekvés. Az agapornisok fészküket rendszeresen rendezgetik, hordják bele a fészekanyagot, faágakat tépnek rostokra. Ha nincs mit rágniuk, a fészekbe hordaniuk, akkor könnyen előfordul, hogy saját tollaikat kezdik kiszedegetni. Fűzfagally, kisebb puhafadarabok biztosításával ez a szokás néha megszüntethető, de sok esetben rögzült, vagy visszatérő.
Igen lehet, hogy valamilyen trauma érte, ami idegrendszeri tüneteket és viselkedési zavart okozhat. Javaslom, hogy legyen vele türelmes és kezdje el ismét tanítgatni.
A könnyezést kötőhártya gyulladás, a szemhéj lógása, vagy befordulása is okozhatja, de a 3. szemhéj gyulladása ("fehér hártya" a belső szemzugban), vagy a könnycsatorna elzáródása sincs kizárva. Legjobb lenne állatorvosnak megmutatni.
Ha a kezelésekre javult aztán visszaesett, vagy nem gyógyult meg, akkor érdemes egyéb vizsgálatot elvégezni. Először egy vérlabor (vérkép, szervpanelek, esetleg szerológiai vizsg.), majd egy ultrahangos vizsgálat szükséges lenne, hogy célzottabban lehessen kezelni a cicát...
Sajnos azt kell mondjam, nem szerencsés a kóbor macskákkal való foglalatosság, ha még nem esett át toxoplasma fertőzésen. Mivel a téma nem ennyire egyszerű, írtam egy hosszabb összefoglalót, hogy az érdeklődők árnyalni tudják a képet, ha szeretnék. Az osszefoglaló itt elérhető: http://hungarovetrendelo.ning.com/profiles/blogs/toxoplasmosis-1