4036. Hogyan etessük a csivavát?
Apró termetének köszönhetően hamar észrevehetjük, ha hízásnak indul a csivava. Egy túlsúlyos kutyának nagyobb eséllyel alakulnak ki egészségügyi problémái.
Apró termetének köszönhetően hamar észrevehetjük, ha hízásnak indul a csivava. Egy túlsúlyos kutyának nagyobb eséllyel alakulnak ki egészségügyi problémái.
Nem mindennapi szökevény bujkált a betondzsungelben a nyíregyházi hajnal leple alatt. Egy kenguru lépett meg a Nyíregyházi Állatparkból, a szökellő szökevényt először egy autós pillantotta meg a Sóstói úti felüljárón, hajnal egy körül.
Többé már nem lehet válaszút elé állítani valakit, hogy: Vagy a gyerek vagy a kutya! Nem jelent akkor egészségügyi kockázatot a kutya jelenléte, sőt! A kutyás családok gyerekei egészségesebbek is.
Augusztus 20-án az egyik legjelentősebb nemzeti ünnepünkön a MAGYAR VIZSLÁRA szeretnénk irányítani a figyelmet. Ez a magyar kutyafajta egyre nagyobb népszerűségnek örvend külföldön.
Az internet és a közösségi oldalak világában azt hiszem, mindannyian rengeteg segítségkérő felhívást olvashatunk, melyben olyan állatokért, kutyákért, macskákért emelik fel emberek a hangjukat, akiken túladtak, bántottak, kidobtak.
Üdvözlöm! Azt gondolom, főleg a kezelőorvos véleményére hallgassanak, ő most mindannyiunknál többet tud kutyájuk esélyeiről. A gyógyszerek beállítása, a tünetek mérséklődése lehet, hogy kicsit hosszabb időt vesz igénybe, de ismétlem, ebben az esetben forduljanak bizalommal állatorvosukhoz, és kérjék ki őszinte véleményét a kutya esélyeiről.
T. Gazdi! Megértem az aggodalmát, de ezt a kolléga nem mondta el??? Miért nem kérdezték meg Őt??? Most tényleg az alapján fog dönteni, hogy mikor fordul állatorvoshoz, amit itt most leírok??? És ha nem pontosan fogalmazok, vagy kifelejtek valamit? Különben sajnos nem tudom részletesen és pontosan leírni az ivartalanítási műtét összes szövődményét és a komplikációk minden tünetét. Ez a fórum nem is erre való. Véleményem szerint ma is vigye vissza a kollégához, ezzel nem kockáztat semmit és felteheti a kérdéseit. Sok sikert.
Minél hamarabb állatorvoshoz vinni!
Kérje külön e-mailben az ebben a témában megjelent részletes szakmai írásom !
A kutyák és a macskák többségének hasmenése, de legalábbis lágyabb bélsara lesz a tehéntejtől, ugyanis nem tudják kellően megemészteni azt. Az, hogy a tej emészthetősége felnőtt kutyája számára nem megfelelő, nem jelenti azt, hogy esetleg nem ízlik neki: például, ha valaki lisztérzékeny, attól még elképzelhető, hogy szeretné a kenyeret, de sajnos mégsem ehet.