4041. Mit kell tudni a perui kopaszkutyáról?
A kopasz kutyák mindig nagyon egzotikusak, és roppant feltűnőek is. Ezen kívül azonban éppen olyan szeretnivalók, mint az összes többi kutyafajta.
A kopasz kutyák mindig nagyon egzotikusak, és roppant feltűnőek is. Ezen kívül azonban éppen olyan szeretnivalók, mint az összes többi kutyafajta.
Szilveszterkor ismét felcsendülnek a petárdák, tűzijátékok durranásai. Ezek a pirotechnikai eszközök kellemes szórakozást jelenthetnek az emberek számára, ugyanakkor nagyon megrémíthetik az állatokat!
Aggasztó képet mutat a WWF legújabb, éghajlatváltozásról szóló tanulmánya. A himalájai hópárducok élőhelyének 30%-a eltűnhet a globális felmelegedés miatt. A természetes erdőhatár magasabbra tolódása veszélybe sodorhatja a különleges nagymacskák fennmaradását, ami az egész terület ökoszisztémájának felborulásához vezethet.
Aki először lát földikutyát, azt hiheti, hogy valamelyik tudományos-fantasztikus film egyik szereplőjével találkozik, hiszen ez a különleges állat elsőre valóban elég bizarr képet fest.
A nyulak viselkedéstana (mint minden állaté) rendkívül érdekes. Megismerésük révén fényt deríthetünk kedvencünk tulajdonságaira. Megérthetjük, mit-miért tesz, s ezzel mind az ő életét, mind az együttélésünket megkönnyíthetjük, és kellemessé tehetjük.
Ez egy ahhoz hasonló folyamat, mint a csuklás. Egy légzési görcs. Ha pár másodpercre teljesen befogják az orrát és a száját, hogy ne kapjon levegőt, megszűnik.Néha előfordul, hogy pár másodperc után még 2-3-szor mutatkozik, de utána elmúlik.
Kedves Gazdi! A vérzés háttrében több ok is meghúzódhat. Lehetséges, hogy izgalmi állapot miatt megrepedt egy hajszálér, de akár más, súlyos probléma is kiválthatja, ezért mindenképp vigye el állatovoshoz!
Kedves Gazdi! Bőrkapaék vizsgálat nélkül nem lehet megállapítani a pontos okot. Kérem vigye el állatorvosához. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Nem sok esélyt látok a macskaházba történő, teljes mértékű kiszoktatásra. Ha lenne valamilyen kamra, melléképüéet, garázs, stb, ahová macska ajtót lehetne felszerelni, akkor valószínűbb lenne a siker.
Az ilyen sérülések néha lassan és kicsit nehézkesen gyógyulnak. Ahogy a leírásból látom, azért folyamatosan van javulás és egyre jobb a seb állapota. Szerintem nem kell aggódni, helyre fog ez jönni előbb-utóbb. A Hyperol-t én jónak tartom, csodákra képes, én nem cserélném le Betadine-ra. (De ez a magánvéleményem.) Az egyetlen kérdésem annyi lett volna, hogy antibiotikum adásáról nem volt-e szó korábban? (Bár a mostani stádiumban már gyakorlatilag felesleges adni.)