4041. Mit kell tudni a perui kopaszkutyáról?
A kopasz kutyák mindig nagyon egzotikusak, és roppant feltűnőek is. Ezen kívül azonban éppen olyan szeretnivalók, mint az összes többi kutyafajta.
A kopasz kutyák mindig nagyon egzotikusak, és roppant feltűnőek is. Ezen kívül azonban éppen olyan szeretnivalók, mint az összes többi kutyafajta.
Szilveszterkor ismét felcsendülnek a petárdák, tűzijátékok durranásai. Ezek a pirotechnikai eszközök kellemes szórakozást jelenthetnek az emberek számára, ugyanakkor nagyon megrémíthetik az állatokat!
Aggasztó képet mutat a WWF legújabb, éghajlatváltozásról szóló tanulmánya. A himalájai hópárducok élőhelyének 30%-a eltűnhet a globális felmelegedés miatt. A természetes erdőhatár magasabbra tolódása veszélybe sodorhatja a különleges nagymacskák fennmaradását, ami az egész terület ökoszisztémájának felborulásához vezethet.
Aki először lát földikutyát, azt hiheti, hogy valamelyik tudományos-fantasztikus film egyik szereplőjével találkozik, hiszen ez a különleges állat elsőre valóban elég bizarr képet fest.
A nyulak viselkedéstana (mint minden állaté) rendkívül érdekes. Megismerésük révén fényt deríthetünk kedvencünk tulajdonságaira. Megérthetjük, mit-miért tesz, s ezzel mind az ő életét, mind az együttélésünket megkönnyíthetjük, és kellemessé tehetjük.
Sehogy. Nekünk is volt ilyen kutyánk. Ő ilyen. Szexuálisan hiperaktív, túlfűtött :). Olyan, mint Dr. Dug Ross a Vészhelyzetből vagy Dr. Christian Troy a Kés/Alattból, vagy Berényi Miki a BK-ból :)! Az ivartalanítás segíthet, ha nem szeretnének tőle utódokat.
Az orvos nem állat :) Csak néha :) Bolha? Gomba? Atka? Miliaris dermatitis? Ekcéma? Ha sikerül otthon diagnosztizálni, akkor adunk kezelési stratégiát! Amúgy a rendelőben már nem szokott gond lenni a cicák vadságával, megszeppennek az idegen környezetben. Általában. De ha 4 éves és még ivartalanítva sincs, akkor szerintem a jellemén már nem sokat lehet változtatni.
Talán epilepszia. Mindenképpen ki kell vizsgáltatni, főleg ha többször is előfordul a dolog.
Ha nem mozdul és több napig nem bújik elő a páncéljából, akkor már biztos nem él. Főleg ha a légvételei sem látszódnak a hátsó lábai tövénél.
Ő ilyen. Ezzel szórakoztatja magát. Szeret rágni. Nehéz leszoktatni, valahogy el kell venni a kedvét a dologtól. Pl. valami nagyon csípős vagy keserű anyaggal kell bekenni a rágnivalót, több alkalommal. Sikertelenség esetén el kell távolítani minden szétrágható és veszélyes holmit. Sajnos okosabb ötletem nincs.