401. 2008. februárban halas kép lett a háziállat.hu nyertes fotója
A háziállat.hu Fotójátékának 10 dobogósa közül sorsoltuk ki a nyertest, aki kutyás ajándékcsomagot vihet haza. Kíváncsi vagy a nyertes fotóra és az ajándékra?
A háziállat.hu Fotójátékának 10 dobogósa közül sorsoltuk ki a nyertest, aki kutyás ajándékcsomagot vihet haza. Kíváncsi vagy a nyertes fotóra és az ajándékra?
Maratoni jótékonysági rockfesztivál az összefogás, a kutyák iránti tisztelet és szeretet jegyében. Gyere el Te is!
A háziállat.hu összegyűjtötte azokat az állatvédő és állatmenhely szervezeteket, amelyek hálásan fogadják az adófizetők adományait. Támogasd Te is a lakóhelyed szerinti legszimpatikusabb civilt!
A lovaskönyvek általában nagyon keveset foglalkoznak a jutalmazás jelentőségével és gyakorlati hasznával, pedig nagyon megkönnyíteni a lovasok dolgát.
A kétpettyes rablópoloska egy igen érdekes rovar, ennek ellenére inszektáriumban ritkán találkozunk vele. Pedig tetszetős megjelenése, könnyű tarthatósága és szaporíthatósága érdekes hobbiállattá teszi.
A szájüreg vizsgálatát javaslom,a fogak és az íny állapotát,fekélyek vagy sérülések jelenlétét kell megnézni.Ha ezek nincsenek akkor idegi eredetű is lehet a szájrángás,ebben az esetben rosszabb a kórjóslat,B vitaminok adagolása javallott.
Kedves Enikő! Korán lett elválasztva a kutya, 8 hetes kora előtt egyáltalán nem ajánlott. Sokszor nem ugyanazt a tápot kapja az új helyen enni a kutyus, amit addig megszokott, ez + az elválasztás is kiváltó ok szokott lenni hányás, hasmenésnél. Ha az állatorvos már kezeli a kicsit, akkor hamarosan meggyógyul. Útmutató 8 hetes kiskutyához >>
A tapasztalt jelenség sajnos valóban összefügghet a műtéttel, ill. az ivartalanítással, de ezt előre nem igen lehetett volna megjósolni. Vélhetőleg a hólyag záróizomzata nem tud kellő erővel szorítani. Ezen tényleg nehéz gyógyszerrel segíteni.
Kedves Gazdi! A sántításról/lábfájásról látatlanban sajnos nem lehet semmit mondani. Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Meg kellene mérni a kutyus súlyát, és pontosan mérni, mennyi vizet fogyaszt el naponta.Nem biztos, hogy sok, ami a gazdinak soknak tűnik. Ha mégis, akkor javaslom, hogy egy vérvétellel és laborvizsgálattal zárják ki a cukorbetegséget és egyéb hormonális betegségeket, vese és májbetegségeket. Ha a labor negatív, és tényleg sokat iszik és sok vizeletet ürít a kutya, lehet, hogy a diabetes insipidus nevű betegséggel állunk szemben, vagy pszichés eredetű az állandó lafatyolás.