4061. Hogyan csomagolj be egy cicát?
A macska nem éppen az az állat, amelyik csak úgy tűri, hogy becsomagolják. Vagy mégis?
A macska nem éppen az az állat, amelyik csak úgy tűri, hogy becsomagolják. Vagy mégis?
Az állatok nagyon muzikálisak, főleg a disznók. Tudtad? Na persze, nem éppen vájtfülűek- erre videós bizonyíték is van.
A macska háziasítása hosszú időt vett igénybe. Megszelídítése akkorra tehető, amikor az ember föladta a nomád életformát és letelepedett. A helyhez kötöttség a macska számára is kedvezőbb életfeltételeket teremtett.
Számos macskafajta létezik a világon. Mi most összegyűjtöttünk néhányat!
A házimacska testének felépítése lényegében ugyanolyan maradt, mint a legtöbb macskaszerű, vadon élő ragadozóé. Az egyes macskafajták típusban különböznek egymástól.
Igen, létezik ilyen készítmény, mely a kankutyák ún. szatirizmusát csökkenti. Ez egy hormontabletta, a neve OVARID. Állatorvosi rendelvényre kapható patikákban, de ajánlatos az állatot előtte kivizsgáltatni (máj-, vesefunkció, esetleges dagantok), ugyanis bizonyos betegségek, például daganatok esetén nem ajánlott alkalmazni. A másik módszer a sima nyugtató adagolása (Sedalin paszta/tabletta). Természetesen az ivartalanítás a legegyszerűbb megoldás, de nyilván ezt nem kívánják.
A fiatal teknősök hátsó része (az ivarnyílás felett) mindig puha és rugalmas! Ez kezdeti időben teljesen természetes. Ha már idősebb, 1 éves teknősről van szó, akkor vitaminok adagolását ajánlom.
A macskáknál az ivarzásra a bagzás szót használjuk. Az említett cicusnak teljesen normális a ciklusa. Sajnos ők ún. szezonális polioestruszos állatok, ami azt jelenti, hogy januártól szeptemberig folyamatosan vannak ciklusaik, ha nem találkoznak kandúrral! De nem kell feltétlenül pároztatni! Létezik tablettás fogamzásgátlás vagy injekciós készítmény, de én az ivartalanítást ajánlom. NEM KELL FELTÉTLENÜL SZÜLNIE ELŐTTE!
A fülporc még erősödhet. Ajánlatos a megfelelő Ca/P kiegészítőket adagolni, és nagyon jó tapasztalatom van a KORVIMIN arthro por adásával. Állatpatikákban kapható.
A talajban lévő víz magasabb hőmérsékleten elpárolog, tehát ez teljesen természetes. Este ki lehet húzni a teknősök fűtőjét, ha a szoba hőmérséklete magasabb, mint 20°C (természetes élőhelyükön is esténként lehűl a levegő 22-24°C-ra)!