4061. Hogyan csomagolj be egy cicát?
A macska nem éppen az az állat, amelyik csak úgy tűri, hogy becsomagolják. Vagy mégis?
A macska nem éppen az az állat, amelyik csak úgy tűri, hogy becsomagolják. Vagy mégis?
Az állatok nagyon muzikálisak, főleg a disznók. Tudtad? Na persze, nem éppen vájtfülűek- erre videós bizonyíték is van.
A macska háziasítása hosszú időt vett igénybe. Megszelídítése akkorra tehető, amikor az ember föladta a nomád életformát és letelepedett. A helyhez kötöttség a macska számára is kedvezőbb életfeltételeket teremtett.
Számos macskafajta létezik a világon. Mi most összegyűjtöttünk néhányat!
A házimacska testének felépítése lényegében ugyanolyan maradt, mint a legtöbb macskaszerű, vadon élő ragadozóé. Az egyes macskafajták típusban különböznek egymástól.
Nehéz kérdés. Nem jellemző az ivartalanítás következtében kialakuló agresszív viselkedés, inkább nyugodtabb, bújósabb, kedvesebb lesz ivartalanítás után az állat. Póbáljanak meg minél többet foglalkozni vele, a kedvében járni, sokat simogatni, beszélni hozzá.
A lányai jelenleg nincsenek abban a korban, hogy egy élő állatot kapjanak ajándékba. A kutya kb. 10 - 30 napot követően 100 % mértékben az Öné lenne, - NEM csak tulajdonjogi értelemben !!! Ha Ön akar kutyát, egy családba, ahol tételesen még van két gyerek is, az már reálisabb megközelítés. A társasági kutyák/ ölebek fajtacsoportból nyugodtan választhatnak, vagy egy kis/közepes testű keveréket valamelyik menhelyről. Azt könnyebb megmondani, hogy milyet NEM : vadász kutyafajtát, szánhúzó/északi (ilyen a SZAMOJÉD is !) terriert vagy keverékeit, agarat, kopót nem javaslok !
Üdvözlöm! Ez így elegendőnek tűnik, de azért hetente kétszer kapjanak enni, akkor jó. Mondjuk kedden szárítotatt, szombaton pedig fagyasztott halat. Kapjanak bőségesen az etetések alkalmával táplálékot. A gyakori táplálás nem egészséges az ékszerteknősöknél, nem is baj ha vissza lesz véve a táplálékból. 1 év múlva elég, ha heti egyszer kap enni!
Üdvözlöm, ez az állat kloákájának egy része ami előesett, érdemes lenne minél előbb hüllőkre specializálódott állatorvoshoz vinni az állatot, mert ez az életét veszélyeztető helyzet.... Éva
Kedves Kriszti! E két vírusos cica-betegség kezelésében valóban nagy szerepet játszik a betegséget okozó vírusból készült nozóda (FIP C30, FIV C30), de ez még nem elegendő. Az Ön által említett egyéb szerek is szóba jöhetnek a kezelésben, de ezen vírusos megbetegedéseket nem lehet olyan egyszerűen kezelni, mint mondjuk, ha szimplán gyomorrontása lenne. Ilyen esetekben komplex terápiára van szükség, amit egyedileg kell összeállítani a cica részletes tüneteinek az ismeretében. Igen sok tényezőt kell figyelembe venni ahhoz, hogy ténylegesen hatásos kezelésben részesülhessenek a kis páciensek. Ezért mindenképpen egy személyes találkozásra van szükség a homeopata állatorvossal. Gyorsíthatja még a gyógyulást, ha gyógynövényekkel ill. gyógytáplálékokkal is kiegészítjük a kezelést. Ha szeretne homeopátiás segítséget Fókának, javaslom, hogy személyesen keressen fel egy homeopata állatorvost, aki egyedileg (!) a legmegfelelőbb szert / szereket ki tudja választani kedvence számára. Ha szeretné, én is szívesen segítek: 06209284425. Mielőbbi gyógyulást kívánok kedvencének: Dr. Kopócsi Andrea