4061. Hogyan csomagolj be egy cicát?
A macska nem éppen az az állat, amelyik csak úgy tűri, hogy becsomagolják. Vagy mégis?
A macska nem éppen az az állat, amelyik csak úgy tűri, hogy becsomagolják. Vagy mégis?
Az állatok nagyon muzikálisak, főleg a disznók. Tudtad? Na persze, nem éppen vájtfülűek- erre videós bizonyíték is van.
A macska háziasítása hosszú időt vett igénybe. Megszelídítése akkorra tehető, amikor az ember föladta a nomád életformát és letelepedett. A helyhez kötöttség a macska számára is kedvezőbb életfeltételeket teremtett.
Számos macskafajta létezik a világon. Mi most összegyűjtöttünk néhányat!
A házimacska testének felépítése lényegében ugyanolyan maradt, mint a legtöbb macskaszerű, vadon élő ragadozóé. Az egyes macskafajták típusban különböznek egymástól.
Ha látható sérülés nincs rajta, lehet, hogy tojásrakás, vagy táplálékváltás okozott problémát. Kérdezze meg mit ettek korábban. A napi fejadagjuk 1dl mag-táp keverék egyedenként. Ha a kertben talál megfelelő eleségeket (zöld, gyümölcs, csiga, rovar), azok ki is válthatják az egyéb táplálást. Ha a kertben mérgező növények is vannak, azok okozhattak megbetegedést. Naponta cserélt friss ivóvízre van szükségük, amiben alkalmanként, főleg hűvös, nyirkos időben, vitaminkészítményt kellene feloldani.
Röpdeépítéshez legalább 1,8mm-es dróthálót használjon és annyi faágat, ami a repülésben nem zavaró, de egyik a másikhoz ér, megkönnyítve a közlekedést. A legfelső faág helyett érdemes lécet, deszkát elhelyezni, hogy a madár könnyeben egyensúlyozhasson.Egyéb igényei ugyanolyanok, mint épp lábú fajtársainak.
Lehetséges a Babesiosis (az egyik kullancs által terjesztett betegség), de mivel én sem tudom mit adott a kollega, csak azt tudom javasolni, hogy keressen fel egy állatorvosi rendelőt, ahol tudnak ultrahangos, valamit vérlabor vizsgálatot végez(tet)ni. Diagnózis nélkül nehéz kiválasztani a megfelelő terápiát...
Kissé hasonló a tünet a szaruréteg alatt élősködő atkák okozta tünetekhez, de mivel sem a csőrön, sem a lábon nincs elváltozás, illetve a "rücskösödés" színelváltozással jár (hormonális változások tünete hasonló az öreg madaraknál), így lehet hiánybetegség, májprobléma is az okozója. Pontos diagnózishoz, kezeléshez javaslom állatorvos felkeresését. A leírtak és látottak alapján nem fertőző a "betegség".
Nem betegség, a benne felgyülemlett mozgásigény kielégítésének egyik módja. Talán többet kellene mozgatni