4061. Hogyan csomagolj be egy cicát?
A macska nem éppen az az állat, amelyik csak úgy tűri, hogy becsomagolják. Vagy mégis?
A macska nem éppen az az állat, amelyik csak úgy tűri, hogy becsomagolják. Vagy mégis?
Az állatok nagyon muzikálisak, főleg a disznók. Tudtad? Na persze, nem éppen vájtfülűek- erre videós bizonyíték is van.
A macska háziasítása hosszú időt vett igénybe. Megszelídítése akkorra tehető, amikor az ember föladta a nomád életformát és letelepedett. A helyhez kötöttség a macska számára is kedvezőbb életfeltételeket teremtett.
Számos macskafajta létezik a világon. Mi most összegyűjtöttünk néhányat!
A házimacska testének felépítése lényegében ugyanolyan maradt, mint a legtöbb macskaszerű, vadon élő ragadozóé. Az egyes macskafajták típusban különböznek egymástól.
Az ivartalanítás nem okoz autoimmun betegséget. Ennek más oka lehet.
Vemhes állatra én nem raknék semmiféle bolhairtót, függetlenül attól, mit írnak a készítményre. Biztos, ami biztos alapon. Remélhetőleg nem túlzottan bolhás a cica. Ellésig szerintem jó táplálás, némi kalciumos vitaminkiegészítés, nyugodt környezet és sportos életmód biztosítása elegendő.
A leírtak alapján azt tanácsolom, hogy minél hamarabb látogassa meg az állatorvosát a macskájával. Ezek bizony komoly betegség tünetei lehetnek (bélgyulladás, bélelzáródás, vese-, májbetegségek, stb.).
A tollvágással az a probléma, hogy újra kinő és megint le kell vágatni, ami rendszeres stresszt okoz. Szerintem egyszerűbb valami szép tüllfüggönyt vásárolni és felrakni az ablakok elé.
Nőstény macska esetében az ivartalanítás egy hasűri műtét és varratokkal zárja be a sebet az orvos. A műtét utáni napokban mindenképpen zárva kell tartani és korlátozni a mozgásban. Kandúroknál nincs varrat és a műtét utáni naptól jöhetnek-mehetnek, ahogy tetszik nekik.