4061. Hogyan csomagolj be egy cicát?
A macska nem éppen az az állat, amelyik csak úgy tűri, hogy becsomagolják. Vagy mégis?
A macska nem éppen az az állat, amelyik csak úgy tűri, hogy becsomagolják. Vagy mégis?
Az állatok nagyon muzikálisak, főleg a disznók. Tudtad? Na persze, nem éppen vájtfülűek- erre videós bizonyíték is van.
A macska háziasítása hosszú időt vett igénybe. Megszelídítése akkorra tehető, amikor az ember föladta a nomád életformát és letelepedett. A helyhez kötöttség a macska számára is kedvezőbb életfeltételeket teremtett.
Számos macskafajta létezik a világon. Mi most összegyűjtöttünk néhányat!
A házimacska testének felépítése lényegében ugyanolyan maradt, mint a legtöbb macskaszerű, vadon élő ragadozóé. Az egyes macskafajták típusban különböznek egymástól.
Ennek a fajtának a szőrzete rendszeres fésülést igényel, sajnos előfordul, hogy a legnagyobb igyekezet ellenére sem dobja le a téli bundáját. Néhány kutya például előszeretettel vedlik télen. Ha már a fürdés sem segít, van egy bizonyos VMP tabletta ami hatékonyan befolyásolja a szőrváltást. Sok tenyésztő is alkalmazza, hogy a kiállítára a kutya a megfelelő szőrben legyen. Állatpatikában, állatorvosnál érdemes érdeklődni a tabletta iránt.
A kép alapján azonos neműnek tűnnek, de teljes biztonsággal csak személyesen lehetne megállapítani. A hörcsögöknél ez a fajta agresszív viselkedés azonos neműek között jön létre, és ez nem csak játék, hanem igazi rivalizálás. Komoly sérüléseket is szerezhetnek, ezért javasolnám a külön tartásukat.
Az orrnyílás körüli vér utalhat traumás eredetre (beütötte, megkarcolta), esetleg idegen anyag került az orrába (pl. forgácsdarab), de lehet gyulladásos eredetű, vagy daganat. Minden esetben érdemes megmutatni állatorvosnak, hogy időben tudjon neki segíteni.
A tüsszögést kiválthatja irritativ szag vagy por, de könnyen elképzelhető, hogy felső légúti problémája van a kis állatnak. Az allergia oka lehet az alom anyaga vagy bármilyen kiegészítő eszköz a ketrecben, ami poros vagy porzik. Érdemes először ezeket lecserélni, és ha a tüsszögés továbbra is fennmarad, akkor orvoshoz kell vinni az állatot.
Az elváltozás oka lehet egy növekvő fogtályog, amit ha lekezel az állatorvos, meg is szünteti a szem problémáját. Kérdéses természetesen, milyen állapotban van a szem, tud-e még működni, ennek vizsgálata is az állatorvos feladata. Lehet a probléma oka belső gyulladás, amelyet szintén érdemes kiderítetni. Javasolnám, minél hamarabb keressenek fel egy orvost, hátha még megmenthető a nyuszi szeme!