4061. Hogyan csomagolj be egy cicát?
A macska nem éppen az az állat, amelyik csak úgy tűri, hogy becsomagolják. Vagy mégis?
A macska nem éppen az az állat, amelyik csak úgy tűri, hogy becsomagolják. Vagy mégis?
Az állatok nagyon muzikálisak, főleg a disznók. Tudtad? Na persze, nem éppen vájtfülűek- erre videós bizonyíték is van.
A macska háziasítása hosszú időt vett igénybe. Megszelídítése akkorra tehető, amikor az ember föladta a nomád életformát és letelepedett. A helyhez kötöttség a macska számára is kedvezőbb életfeltételeket teremtett.
Számos macskafajta létezik a világon. Mi most összegyűjtöttünk néhányat!
A házimacska testének felépítése lényegében ugyanolyan maradt, mint a legtöbb macskaszerű, vadon élő ragadozóé. Az egyes macskafajták típusban különböznek egymástól.
Nézd meg, nincs-e tüske, kavics, vagy egyéb szúrós-nyomós dolog a tappancsukba ragadva/fúródva! Hátha emiatt fáj a lábuk! Ha nem találsz semmit, és továbbra is úgy látod, fáj a lábuk, vidd őket állatorvoshoz.
A cicádnak féreghajtót kell adni, ha férges, sőt, már megelőzésképpen is kellett volna kapnia! A macskák, amikor érzik, hogy már nem sok idejük van hátra, elbujdosnak. Persze a kutyától is könnyen lehet, hogy fél, és ez is lehet az oka, hogy nem jön haza. Mérgezés sem zárható ki, mivel nem szobacica. Ha sikerül megfognod, javasoljuk, hogy mindenképpen vidd el állatorvoshoz, aki ha meggyógyítani nem is, de panaszait, fájdalmait csillapítani tudja, illetve a féreghajtót is tőle szerezheted be.
Nem tudom, hogy milyen a tengerimalacka általános állapota. Ha eszik rendesen, jó kedve van, jön-megy, akkor elképzelhető, hogy valami irritálja a felső légutait (porosabb széna vagy alom). Gyakran megfigyelünk olyan jelenséget is tenyészetünkben, hogy az állat hangosan hörög, majd egy erőteljesebb köhintés után az egész abbamarad, mintha elvágták volna. Ezt valószínűleg egy kisebb falat pellet váltja ki, ami cigányútra ment. Ha a malac általános állapota is rossz, javasolnám, hogy keresse fel a Szent István Egyetem egzotikus állat rendelőjét! Talán egy baktériumtenyésztés során kiderülhet, hogy mivel állunk szemben, és megkezdődhet a célirányos kezelés is.
A nyelven gyakran találni pigmentált foltokat. Ezek mérete néha elég nagy is lehet. Az is lehetséges, hogy valami genetikai ok áll a háttérben., Ha más tünete nincs, életműködése normális, akkor csak emiatt nem kell aggódniuk!
Más oka is lehet,hogy a nyuszi nem rág. Lehet,máj probléma, gyomorban zootrichobezoár stb, ezért fontos lenne,hogy minél előbb menjenek vissza az állatorvoshoz további kivizsgálásra. A felületes bódítás elég jól tolerálják a nyuszik, így most a legfontosabb a nem evés okát megtalálni. Addig is próbálják fecskendőből etetni zöldséges bébiétellel.