4061. Hogyan csomagolj be egy cicát?
A macska nem éppen az az állat, amelyik csak úgy tűri, hogy becsomagolják. Vagy mégis?
A macska nem éppen az az állat, amelyik csak úgy tűri, hogy becsomagolják. Vagy mégis?
Az állatok nagyon muzikálisak, főleg a disznók. Tudtad? Na persze, nem éppen vájtfülűek- erre videós bizonyíték is van.
A macska háziasítása hosszú időt vett igénybe. Megszelídítése akkorra tehető, amikor az ember föladta a nomád életformát és letelepedett. A helyhez kötöttség a macska számára is kedvezőbb életfeltételeket teremtett.
Számos macskafajta létezik a világon. Mi most összegyűjtöttünk néhányat!
A házimacska testének felépítése lényegében ugyanolyan maradt, mint a legtöbb macskaszerű, vadon élő ragadozóé. Az egyes macskafajták típusban különböznek egymástól.
Sajnálom, de kérdésére ezen az úton nem lehet megfelelően választ adni, mert ehhez mindenképpen látni, vizsgálni kellene a kiscicát. Azt javaslom, mielőb mutasa meg egy állatorvosnak!
Tisztelt Kérdező! A makacs, nem gyógyuló kötőhártya gyulladás általában másodlagos folyamat, amelynek hátterében valamilyen hajlamosító tényező áll. Tehát nem elég a kórokozót kiiktatni, sőt gyakran nem is lehet, mert olyan baktériumok okoznak ebben az esetben gyulladást, amelyek normálisan is jelen vannak, de nem tudnak elszaporodni. A háttérben megbújó hajlamosító tényező lehet a szemhájak kifelé (ectropium) vagy befelé (entropium) fordulása, miáltal folyamatosan irritálják a szaruhártyát. Ok lehet a könnytermelés elégtelensége is (ceratoconjuntivitis sicca). Természetesen még számtalan, ritkább kórkép is előfordulhat, tehát a részletes szemészeti vizsgálat nem nélkülözhető. Diagnózis nélkül - gondolom érthetően - nincs értelme a kórjóslatról ötletelni. Tisztelettel: dr. Keleti Zoltán - Állategészségház, Vértesszőlős
Fokozatos, lassú leszoktatással. Nem durván, de határozottan és következetesen lökje le, tolja el. Enyhe ilyesztéssel. Nagymamáink még ismerték azt hogy 'SICCC', de 1-2 vízipisztoly vagy virágspriccoló "lövés" is meghozza a várt hatást. Ettől még Ön szeretheti és a macsek világképe sem fog összeomlani, csupán a játékszabályokat kell tisztázni és a határokat kijelölni.
Kedves Anita! Egy jó minőségű, nagytestű kölyökkutyáknak való táp etetése az optimális (márkákat nem írok, de az árakból látszik, hogy melyik táp a jobb minőségű). Ezekben a tápokban minden ásványi anyagból, vitaminból, fehérjéből, szénhidrátból, stb. pont annyi van, amennyire az adott korú és tömegű kutyusnak szüksége van (fontos a táblázat betartása a táp csomagolásán). Főtt étel esetén kalcium, foszfor kiegészítés lehet szükséges, de ennek az adagolása nagy körültekintést követel, mert túladagolva súlyos problémákat okozhat. Én tehát inkább a táp etetését javasolnám, főleg kölyök korban.
Kedves Vivi! Ez lehet akár a cukorbetegség jele is, de nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni, lehet, hogy csak szomjas vagy nagyon melege van. Minden esetre vigyel el egy állítorvosi kivizsgálásra!