4071. Kiscica a családban: mire kell figyelni?
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
A cicák hangjelekkel, mimikával, testbeszéddel és szagjelekkel kommunikálnak. A mimika finomabb jelzésnek számít, ezzel szemben a testbeszéd, a testtartás már jóval nagyobb távolságból is látható.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
- Ez nagyban függ a cicák egészségügyi állapotától, életkorától, karakterétől és hogy mennyire szoktak eddig hozzá az autózáshoz. - Ajánlatos 3-4 óránként mozgatni, itatni/etetni, játszani velük és ürítésre lehetőséget adni nekik. - Az esetleges utazási stressz enyhítésére is és az esetleges utazás közbeni tünetek enyhítésére is jól használható Bach-virág és/vagy homeopatikus készítmények vannak. - Az új környezetbe történő beilleszkedést Bach-virágterápiával szintén jól lehet támogatni. - Esetleg ezeken a címeken érdeklődhet a légi szállítást illetően, mert ez a 3 napos idő valóban soknak tűnik: www.airmaxcargo.comwww.flyvokurka.com www.petshipping.com www.vip.aero www.petair.de
Ritkán jelentkező köhögés, öklendezés nem feltétlenül betegség tünete. A köhögés önmagában is kiválthat öklendezést, esetleg hányást is. Tessék csak arra gondolni, hogy a torokgyulladásos gyerekek rendszerint hánynak is. Ha az állat a környezetében beszippant valamit, ami irritáló hatású, rendszerint köhögéssel, prüszköléssel reagál. Úgy gondolom, hogy fertőzés esetén a köhögés rendszeresebben jelentkezne. Egy alapos vizsgálat kiegészítő vizsgálatokkal (vérvizsgálat, röntgen, toroktampon vizsgálat) valószínűleg pontosabb (biztosabb) diagnózishoz vezetnének. Havanese esetén a trachea-collapsus is szóba jöhet ilyen tünetek mellett. Önmagában a mandulák némileg nagyobb mérete nem kórjelző értékű, amennyiben azon nem találhatók elváltozások. A "hőemelkedés" is csalóka lehet. Volt egy olyan páciensem, amelyik a rendelőben minden alkalommal lázat (nem hőemelkedést) produkált. Otthon nem. Azaz stresszhelyzet (izgalom, félelem) önmagában előidézhet hóemelkedést. Mindenképpen további vizsgálatokat javasolnék.
Azt, hogy mi okozta a halálát, így nem lehet megmondani, erre a kérdésre csak akkor lehetett volna válaszolni, ha felboncolásra került volna. A legvalószínűbb azonban a mérgezés.
Tisztelt Érdeklődő! Ahogy az embereknél is, a hörcsögöknél is előfordulhatnak fog és íny problémák, ezért érdemes lenne elvinni egy állatorvoshoz, látatlanban nem lehet tudni mi a probléma. Lehet fogszuvasodás, fogkő, ínysorvadás, stb. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Lehet egy rossz sozkás, amit unalmában művel,de jobb lenne megmutatni egy állatorvosnak is, hátha van valami apró sérülés, ami miatt fokozottan foglalkozik a lábával a kutya.