4071. Kiscica a családban: mire kell figyelni?
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
A cicák hangjelekkel, mimikával, testbeszéddel és szagjelekkel kommunikálnak. A mimika finomabb jelzésnek számít, ezzel szemben a testbeszéd, a testtartás már jóval nagyobb távolságból is látható.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
Ékszerteknősöket nem szoktunk teleltetni, nincs rá szükségük. Igazából nem is szerencsés erre késztetni őket, mert ez csak problémákkal járhat. Valószínű, hogy a szabadon engedett teknőc nem telelés miatt bújik el. Szerintem nem kellene hetekig hagyni az ágy alatt, inkább elő kell keresni és visszatenni helyére, hogy egyen-igyon.
A tünetek eléggé általánosak, sok betegségre is utalhatnak, ezért vizsgálat nélkül nem lehet megmondani, hogy mi baja lehet a malacnak. Szerintem célszerű lenne elvinni állatorvoshoz.
Meg lehet próbálni otthon Sedalin mite A.U.V. tablettával lenyugtatva levágni a csomókat. Ha ez nem sikerül, mi kicsit el szoktuk altatni őket és nyírógéppel megszabadítjuk a filcszerűen összeállt szőrtől.
Mindenképp el kell vinni állatorvoshoz, mert gyakran gombás, vagy rühatkás fertőzésük van, ami emberre is átterjedhet.
A redőit - különösen, ha mélyek - rendszeresen tisztítsa, nehogy befülledjen, mert bőrbetegséghez vezethet. A kutyus szőrét lehet rendszeresen gumikefével tisztítani; ha nem különösen piszkos, másfél havonta fürdetni.