4071. Kiscica a családban: mire kell figyelni?
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
A cicák hangjelekkel, mimikával, testbeszéddel és szagjelekkel kommunikálnak. A mimika finomabb jelzésnek számít, ezzel szemben a testbeszéd, a testtartás már jóval nagyobb távolságból is látható.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
A nemes papagájok faroktollain a sárga színezet megjelenése természetes, de fedőtollakon jelezhet májfunkció problémát. Ez lehet hiánytünet, de túladagolás, mérgezés tünete is. Vitamintúladagoláskor rendszeresen előfordul. Az egyes ivóvízben adagolt kiegészítők szag és ízanyagai miatt előfordulhat, hogy a madarak inkább szomjaznak, mint szükségleteiknek megfelelően fogyasztanának belőlük. Az Ekodiar-t érdemesebb kúraszererűen, pl. egy hétig folyamatosan itatni, havonta ismételve. Májregenerálásra a máriatövis magját javaslom. A papagájok többsége szereti, a magkeverékbe kb. 1:20 arányba keverendő.
Kedves Sissi! A Friskiest egyáltalán nem ajánlom, Orijen, Acana, Hills - mindegy csak szuper premium legyen! A kutya méretének, korának megfelelőt kérjen az állateledelesnél vagy az állatorvosánál. Segítenek a választásban. És ha szuper prémiumot kap, akkor kiegészítőkre (csonterősítőkre) sincs szükség.
Kedves gazdi! A napokban érkezett egy hasonló kérdés, kérem olvassa el, mielőtt egy beagle mellé egy nagytestű dobermannt szerez be. http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/kutyak-osszeszoktatasa/14436/
Kedves Gazdi! Ez tipikusan olyan kérdés, amelyre látatlanban nem lehet válaszolni! Elég rossz bőrben van a kuyta, irány az állatorvos!
Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben esetleg nagyobb jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok