4071. Kiscica a családban: mire kell figyelni?
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
A cicák hangjelekkel, mimikával, testbeszéddel és szagjelekkel kommunikálnak. A mimika finomabb jelzésnek számít, ezzel szemben a testbeszéd, a testtartás már jóval nagyobb távolságból is látható.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
Sok türelem kell hozzá! Éreztetni kell, hogy fáj nekünk, amit tesz. Rá kell szólni, le kell szidni kissé emelt hangon, esetleg aprót rá is lehet legyinteni az orrára, ha a szó nem segít. Az idegeneket csak úgy fogja elfogadni, ha rendszeresen találkozik a gazdáján kívül másokkal is, akik szintén türelmesek vele, nem félnek tőle, kedvesek fele. Egy idő után megszokja a jelenlétüket, közeledésüket. Jutalomfalatokkal is segíthetjük a "tanulást". Persze azért bizonyos fokú tartózkodás az idegenektől hasznos is lehet.
Szerintem van, kb. egy-két hónapos kezelést mindenféleképpen megér. Ne várjanak azonnali jótékony hatást, csak a hónap elteltével.
Mivel hüllőknél a vesék által kiválasztott vizelet és a bélsár is egy nyíláson távozik (cloaka), ezért előfordul, hogy néha hígabb, néha sűrűbb állagú székletet látunk és a színe is változhat. Így látatlanban azt gondolom, hogy a leírt kétféle széklet is erre utalhat.
Kereskedésekben általában jó minőségű és tisztított homokot lehet kapni és ez törpehöriknek is megfelel, szerintem.
Tudomásom szerint nem, csak ha a teknős feje víz alatt van.