4071. Kiscica a családban: mire kell figyelni?
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
A cicák hangjelekkel, mimikával, testbeszéddel és szagjelekkel kommunikálnak. A mimika finomabb jelzésnek számít, ezzel szemben a testbeszéd, a testtartás már jóval nagyobb távolságból is látható.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
Kedves Beatrix, inkább foglalkozzon többet a kutyusával, a társ nem mindne esetben megoldás, sőt, sokszor rosszul sül el, ha hazavisznek egy idős mellé egy kölyökkutyát. Kérem olvassa el korábbi cikkünket a témával kapcsolatosan, mielőtt döntene: http://www.haziallat.hu/dr-haziallat/kutya/kutyak-osszeszoktatasa/14436/ Idős kutya gondozása >>
Tisztelt Érdeklődő! Az esetek nagy többségében nem szokott gondot okozni az efféle változás, de ha úgy érzik, megpróbálhatnak beszoktatni hozzá egy másik hörcsögöt. Ez lehet, hogy kezdetben nagy verekedésekhez vezet, ezen ne lepődjenek meg. Ők nem igazán érzelmi lények, ösztönből működnek, ami csúnyán hangozhat, de tény. A természetben is zömével magányosan fordulnak elő, csak emberi környezetben élnek tartósan együtt. Szerintem ettől nem lehet gondja a hörcsögüknek. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Lehet talán a bolhanyakörvtől magától (allergiás rá a cica), de lehet amiatt is mert a macska a viszkető érzés miatt el kezdte vakarni a nyakát. Minden esetre a gennyes részt le kell tisztítani és betadinnal vagy egyébb módon fertőtleníteni. A gyógyulásig a bolhanyakörvet nem szabad feltenni. Javasolt a bolhaitásra cseppet használni.
Kedves Gazdi! A leírtak alapján talppárna gyulladásnak tűnik, elég komolynak. Ha egy sima talppárna gyulladás miatt a malacka már nem áll rá a fájós lábára, akkor állatorvoshoz kell fordulni, mert lehet a lábán lehet felszín alatt tályog, illetve ízületi gyulladás. illetve leeshetett magas helyről, megüthette magát valahol? Felszíni kezelésre jó a Contratubex gél, fokhagymakivonata miatt természetes gyulladáscsökkentő. Emellett C-vitaminozás az itatóba, napi 5-6 csepp.
Mindenképpen megérne egy állatorvosi vizsgálatot hogy a duzzanatot mi okozza. Lehet vérömleny, tályog de daganat is. Ha megtörténik a duzzanat okának megállapítása akkor a gyógyíthatóság is kiderül.