4071. Kiscica a családban: mire kell figyelni?
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
A cicák hangjelekkel, mimikával, testbeszéddel és szagjelekkel kommunikálnak. A mimika finomabb jelzésnek számít, ezzel szemben a testbeszéd, a testtartás már jóval nagyobb távolságból is látható.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
Érdemes lenne állatorvossal megnézetni a bőrét , a bűzmirigyét, szájüregét és hallójáratait is. Ha minden rendben, akkor tápváltással próbálkoznék.
Kedves Gazdi! Az allergének megállapításához vérvizsgálat szükséges, ami legalább 90 allergénre teszteli cicát. Nem olcsó, de pontos módszer. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Kedves Gazdi! A csincsillának azonnali állatorvosi segítségre van szüksége!!!! Vigye őt állatorvoshoz. Dr . Papp Antal (Tóni) Budapest XI. Mesterhazi u. 4. 1116 T: (06-1) 203-21-54 H, SZ, P: 10:00-13:00, 16:00-20:00 K, CS: 16:00-20:00 V: 17:00-20:00 10% KEDVEZMÉNY MINDENKINEK, AKI A CSINCSILLA.HU-RÓL MEGY HOZZÁJUK!!! Tóni műtötte az egyik csincsillámat -altatással- a csini extra hamar felépült! Korrekt árak! Profi és lelkiismeretes doki:) Mindenkinek csak ajánlani tudom:)) Lelkes csincsillatartó! Dr. Bauer Zsolt 2131 Göd, Alagút u. 24-26. T:(06-20) 9364-514 n.a. Az egyik babycsinimet egy szál ollóval "műtötte meg" - a teraszon állva. (A minicsini szemét megharapta a tesója, az pedig nagyon csúnyán begyulladt és bizony műteni kellett) Nem semmi:) Lelkes csincsillatartó! Dr. Beregi Attila Állatorvos- tudományi Egyetem (ÁOTE) 1078 Bp. István u. 2 T: (06-1) 478-41-00 éjjel-nappal Ha nagy a baj és minden állatorvos alszik, itt mindig van ügyelet! (Nem olcsó, mondhatni mocskosul drága, de cserébe állandó ügyeletet tartanak) Állítólag óvakodni kell az ügyelettől! (Csak akkor vigyetek oda csint, ha nincs más lehetőség.) Dr. Szabó Zoltán Állatorvos- tudományi Egyetem (ÁOTE) A épület 1078 Bp. István u. 2 T: 06-70-285-76-83 n.a.l Szilvi küldte be az ajánlást, akinek a doki ivartalanította a csinijét - a csini most lábadozik, de úgy tűnik, szerencsére remekül érzi magát:) "Kedves, de nem jó pofizós, magabiztos, laza ember, nagyon ért a csinekhez, nekem nagyon hasonlít Varga József dokihoz. Ha van kérdés válaszol türelmesen, nem zavar el, de ha nincs kérdésed, akkor nemcsacsog veled! Telefonon értesítenek, ha kész a műtét."
A pontos diagnózis felállításához laboratóriumi bélsárvizsgálat /parazitológia és bakteriológia/ kellene és esetleg vérvizsgálat is /emésztőenzim szint mérés/. Ezek hiányában de figyelembe véve az állat korát, az gyakori hasmenést és a súlyvesztést idült hasnyálmirigy elégtelenségre tudok tippelni. Az emésztőenzimek gyógyszerekkel pótolhatóak.
Nem kell aggódni, ez a természetes vedlési folyamat rész. Ha kitisztul a szeme pár nap múlva levedli régi bőrét. Nincs semmi tennivaló, legyen búvóhelye meg vize és ne piszkáld. Amíg kicsi évi 4-6 alkalommal, ahogy növekszik ennél ritkábban ezt meg fogja ismételni.