4071. Kiscica a családban: mire kell figyelni?
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
A cicák hangjelekkel, mimikával, testbeszéddel és szagjelekkel kommunikálnak. A mimika finomabb jelzésnek számít, ezzel szemben a testbeszéd, a testtartás már jóval nagyobb távolságból is látható.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
Ha a gőtédnek azon kívül, hogy "meghízott", nincs más kóros tünete: fajának, fajtájának megfelelően mozog, környezete felé a szokásos érdeklődést mutatja, a táplálékot elfogyasztja, kültakaróján elváltozás nem látható, akkor valószínűleg nincs nagy baj. Ha a fentiek közül bármelyik kóros tünetet mutatja a "meghízás" mellett, abban az esetben minél előbb mutasd meg állatorvosnak.
Abban az esetben, ha a sikló elfogyasztja az élő napos egeret, de a későbbiekben visszahányja, valószínűleg valamilyen emésztési probléma áll a háttérben. Minél előbb mutasd meg a siklót állatorvosnak, aki alapos vizsgálattal kiderítheti a háttérben álló okot, majd megfelelő kezelésben részesíti a kígyót.
Nem tudom, én még sosem raktam össze. Meg kell próbálni, hogy jól kijönnek-e. Erre főleg fiatal kortól történő szoktatás esetén van nagyobb esély. Az, hogy milyen neműek, szerintem ebből a szempontból nem fontos.
Ha az enyém lenne a malac, akkor elvinném állatorvoshoz! Lehet, hogy azért tört le a foga, mert túl hosszú. Egyébként ki fog nőni (rágycsáló lévén folyamatosan növekszik a foguk, de addig is gondoskodni kell megfelelő/számára ehető tápról!), de mindenképpen rá kellene nézni "szakértő szemmel", hogy mi lehet a baja!
1. Egyszerűen be kell csukni az ajtót és akkor nem tud kimenni, így benti cica marad. Ha mégis nekiindulna, akkor rá kell ripakodni! 2. Szerintem a játék miatt nem kell aggódni. Az idősebb okosabb, és mindig tudja, hol a határ! Ha a kicsi túl messzire megy, a nagy "rászól", így tanulja meg, mit szabad és mit nem. Amúgy sem lehetne egész nap őrködni felettük.