4071. Kiscica a családban: mire kell figyelni?
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
A cicák hangjelekkel, mimikával, testbeszéddel és szagjelekkel kommunikálnak. A mimika finomabb jelzésnek számít, ezzel szemben a testbeszéd, a testtartás már jóval nagyobb távolságból is látható.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
Valószínű hogy eséllyel szaporodnának, vegyen csak nőstényeket. Leopárdgekkó, az ideális terráriumi állat A leopárdgekkó terráriuma A leopárdgekkó etetése
Ez egy felületes bőrgyulladásnak látszik. A cica áll és száj környékén speciális mirigyek és faggyúmirigyek is vannak. Lehet ezek fokozott faggyútermelése, de bacteriális fertőzés (acne) is. Állatpatikában vegyen neki Clorexiderm spot gélt és azzal tisztogassa át naponta az érintett területet. Ha egy héten belül nincs javulás, meg kell mutatni állatorvosnak. Hasonló eset: Macska száján daganat
Próbálja pár centis langyos vízben fürdetni, az gyakran segít az ilyen gondokon Hogyan gondoskodjunk egy szakállas agámáról? Hogyan etessük és itassuk a szakállas agámát (Pogona minor)?
A leírásból számomra nem derül ki hogy csak akkor passzív-e a kutya amikor a párja otthon van vagy általában?Ha főleg a párjától fél akkor meg kell próbálni összebarátkoztatni őket.Adjon enni ő a kutyának,vigye el sétálni,adjon neki jutalomfalatot ha megérdemli. Persze a változás nem azonnal fog bekövetkezni de két dolog segíthet:a következetesség és a kitartás. Hogyan bánjunk a félős kutyával? Félős kutya, rettegő macska - pánikbeteg állatok
Ez egy elég speciális és nem is gyakori probléma. Én még soha nem találkoztam hasonló esettel, így nem is tudok ehhez érdemben hozzászólni. Azt javaslom, hogy olyan állatorvost keressen meg a kutyával, aki már találkozott hasonlóval és vannak erről saját tapasztalatai is.