4071. Kiscica a családban: mire kell figyelni?
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
A cicák hangjelekkel, mimikával, testbeszéddel és szagjelekkel kommunikálnak. A mimika finomabb jelzésnek számít, ezzel szemben a testbeszéd, a testtartás már jóval nagyobb távolságból is látható.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
Valószínűleg beteg. Fejoldalttartás például az idegrendszer bakteriális eredetű gyulladása miatt is lehet és még sok egyéb más okból. Mindenképpen vigyék el állatorvoshoz.
Nagyon sokféle mérgezés van és ezeknek sokrétűek a tünetei. Általában a kezdeti tünetek hányás, esetleg hasmenés (de ez nem kórjelző, hisz sok betegségnek vannak ilyen tünetei - ez nagyon fontos!!), és nem is mindig jelentkeznek ilyen tünetek. Erről a témáról több száz oldalas könyvek szólnak, így most nem tudom itt részletezni a dolgot :) De pl. a patkányméreg vérzékenységet okoz, a fagyálló meg tönkreteszi a veséjét, ennek minden tünetével.
Lát a malac. Szerintem teljesen normális a látása, nem lát különlegesen jól és arról sem híres, hogy kihívásokkal küszködne látás tekintetében. Szerintem.
Nem minden esetben kell a fogamzáshoz az összeragadás, de azért az kell, hogy behatoljon a kan és a hüvelybe ejakuláljon. Javaslom a mesterséges termékenyítést.
Pontosabb és új szövettani diagnózis kellene. Sajnos nem jó a prognózis, szerintem a daganatoktól van rosszul. Ha tartósan nem eszik, szenved, nem érdemes tovább kínozni.