4071. Kiscica a családban: mire kell figyelni?
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
A cicák hangjelekkel, mimikával, testbeszéddel és szagjelekkel kommunikálnak. A mimika finomabb jelzésnek számít, ezzel szemben a testbeszéd, a testtartás már jóval nagyobb távolságból is látható.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
Általában nincs összefüggés a két jelenség között. A bőrelváltozás lehet egy fertőző eredetű vagy allergiás jellegű bőrbetegség tünete. Ki kell vizsgáltatni, mielőtt elhatalmasodna rajta. A tüzelési időszakban a szervezetében zajló hormonális folyamatok miatt szőrhullás előfordulhat, de nem ilyen jellegű és nem viszket.
Ha a madárnál az alábbi tünetek jelentkeznek, akkor valószínű, hogy egy szédülés nevű betegségről van szó. A madarak már a betegség kezdetén elpusztulnak, vannak egyedek, melyek elfogadható állapotban maradnak, de a teljes gyógyulás szinte kizárható. Kezelésére fokozott B-, E-, A-vitamin, valamint Tetracyclin adagolása javallott.
Nem értem kristálytisztán a kérdését, ha félreértettem volna, kérem tegye fel egyértelműbben. Ha egy macska vemhes és fialni fog, akkor meg is fogja szülni a kicsinyeit, általában segítség nélkül. Az anyaállat a gazdi segítségével felneveli őket és a kicsik kb. 6 hetes korukra álomszép kis "tigrisekké" fejlődnek.
Elég nagy számú sziámi paciensünk van és néhányan közülük hasonló "gonddal" vannak megáldva. Van, aki csak hússal eteti, és attól teljesen jól van és van, aki csak egyféle táppal. Nehéz így rábökni egy-egy tápra, hogy ez a legjobb az állatnak. Van olyan táp is, ami kifejezetten "érzékeny" gyomrú macskáknak van kifejlesztve (pl. a Royal). Jó tanácsot a tenyésztőktől és hasonló fajtát tartó macskatartóktól lehetne még kérni.
Ha minden nap tud legalább egy órát fordítani a kutyákra, akkor vállalja bátran. Ha a család is segít ebben és szeretik is a kutyákat, jó helye lesz a kutyának Önöknél.