4071. Kiscica a családban: mire kell figyelni?
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
A cicák hangjelekkel, mimikával, testbeszéddel és szagjelekkel kommunikálnak. A mimika finomabb jelzésnek számít, ezzel szemben a testbeszéd, a testtartás már jóval nagyobb távolságból is látható.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
A képből nem tudom megítélni, milyen méretű lesz felnőtt korára, mert tudnom kellene, hogy kb. mennyi idős. Ha tacskó az anyja, akkor ugye rottweiler biztos nem lehet, csak tacskó-rottweiler keverék például. Fajtatiszta tacsi sem lehet, mert ilyen színben nem létezik. Egyszóval szép és aranyos keverék kutya lesz.
Az állati fehérje mellett fontos a vitaminok, ásványi anyagok, a kalcium és a mész pótlása is. Hangyabábbal, lisztkukaccal, bogarakkal, reszelt főtt tojással, sajttal, túróval, valamint előre gyártott rovaros lágyeleséggel nevelje a madarat. A kukacokat érdemes valamely por alakú multivitamin készítményben megforgatni, de csak heti 2-3 alkalommal. Remélem, tudtam segíteni, sok sikert kívánok!
Valóban nem tanácsos a tesókat összeengedni és sajnos az új lány érkezésekor sem biztos, hogy ő lesz a kiválasztott!
Én maradnék a cicákkal. :) Persze mindet azonnal ivartalaníttatnám, mert a verekedésekkor nagyon könnyen összeszedik a halálos leukózis és macska-AIDS vírusokat. A rengeteg árva kiscicáról nem is beszélve, akik rendszeresen születnek kandúrkodásuk következtében. Szóval biztos nem hagynám ott őket, bár lakásban nagyon nehéz az addig szabadon élő és nem ivartalanított kandúrokkal!
Én elmennék egy menhelyre és választanék egy aranyos, kedves (mind ilyen!!) árva kutyust. Biztos nagyon hálás és odaadó lesz a nagymamájával. Akár még felnőtt kutyát is be lehet fogadni, hiszen ekkor már látszik a végleges testméret, küllem, illetve láthatók a belső tulajdonságai is.