4071. Kiscica a családban: mire kell figyelni?
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
A cicák hangjelekkel, mimikával, testbeszéddel és szagjelekkel kommunikálnak. A mimika finomabb jelzésnek számít, ezzel szemben a testbeszéd, a testtartás már jóval nagyobb távolságból is látható.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
Biztos van genetikai alapja. De konkrétumot nem tudok. Viszont tény, hogy többnyire szeretik.
Ha a fenekéből jön, akkor váltsanak egy jobb minőségű, MINŐSÉGI macskaeledelre! És adjanak neki probiotikumot (probicol pasztát vagy hasonlót).
3 havonta javasolt féreghajtót adni!
A rágcsálók nagyon szapora állatok és tény, hogy kevésbé viseli meg őket az ellés. De azért nem javasolnám, hogy folyamatosan szaporodjanak, márcsak a kicsik elhelyezési problémái miatt sem és egy idő után már egészségügyi problémát is okozhat a folyamatos vemhesség, ellés. Érdemes lenne legalább a fiúkat külön tenni.
Nem hinném, hogy a szomszéd kutyusok ne lennének beoltva! De ha Önök minden ellen beoltatták kutyusukat és rendszeresen féreghajtózzák is (negyedévente), akkor ilyen jellegű probléma nem fordulhat elő.