4071. Kiscica a családban: mire kell figyelni?
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
A cicák hangjelekkel, mimikával, testbeszéddel és szagjelekkel kommunikálnak. A mimika finomabb jelzésnek számít, ezzel szemben a testbeszéd, a testtartás már jóval nagyobb távolságból is látható.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
Házilag valószínűleg semmit nem tud tenni, a tisztogatáson kívül. Mutassa meg állatorvosnak, ha lehet.
Vidd el állatorvoshoz, aki ultrahangos vizsgálattal meg tudja állapítani, hogy vemhes-e vagy sem.
Néhány nap diéta száraz eledellel, zöldség és gyümölcs nélkül használni szokott.
Nem szabad hagyni, hogy tele legyen kullancscsal! Amikor kullancsot találsz benne, azonnal szedd ki. Igyekezz nem belenyomni a kullancs által felszívott vért a macskába. Csak finoman fogd meg a kullancsot és egy határozott mozdulattal rántsd ki! Sürgősen vidd állatorvoshoz a cicát, mert egyrészt elkaphatott valamilyen fertőzést a kullancsoktól, másrészt a hörgést is ki kéne vizsgáltatni.
Lehet, hogy csak éppen vedlik. Ha nem a fedőszőre,hanem az az alatti, puha aljszőrzet hullik ki, akkor biztosan vedlésről van szó. Ha nem, akkor vidd el állatorvoshoz, mert a szőrhullásnak számos oka lehet.