4071. Kiscica a családban: mire kell figyelni?
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
A cicák hangjelekkel, mimikával, testbeszéddel és szagjelekkel kommunikálnak. A mimika finomabb jelzésnek számít, ezzel szemben a testbeszéd, a testtartás már jóval nagyobb távolságból is látható.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
Amennyiben nincs közük rendszeres torzsalkodás, úgy nyugodtan együtt tarthat két hímet. Ha két tojót próbálna egy kalitkában tartani, úgy sokkal nagyobb esélye lenne a veszekedéseknek.
Az odú látványa serkenti a költésre való hajlamot, de ha nagyon "tavaszt érez" a tojó, akár a kalitka sarkában is tojást rakhat.
Elég rosszul hangzik. Sajnos nem sokat tehet. Természetesen állatorvosnak meg kell mutatni, de nem valószínű hogy tud segíteni.
Első ellésnél előfordulhat, hogy az anyai ösztönök nem teljesen alakulnak ki, ha van az anyának teje, a kicsik nem maradhatnak táplálék nélkül, vagy meg kell próbálni összezárni a kicsikkel, és figyelni szoptat-e, ha nem fejni kell, vagy tejpótló tápszerrel szemcseppentővel etetni a kicsiket.
Valószínűbb,hogy egy tályogról van szó. Ha rovarcsípés,az másnapra akár el is múlik teljesen. Ellenkező esetben vigye állatorvosához,aki ki fogja tisztítani a tályogot,és szépen gyógyulni fog.