4071. Kiscica a családban: mire kell figyelni?
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
A cicák hangjelekkel, mimikával, testbeszéddel és szagjelekkel kommunikálnak. A mimika finomabb jelzésnek számít, ezzel szemben a testbeszéd, a testtartás már jóval nagyobb távolságból is látható.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
A képen látható barackarcú pasztellkék RÓZSÁSFEJŰ papagáj tolltépős. Ez a tulajdonság általában még a fészekben "öröklődik" a fiókák tollait tépő szülők rossz szokását követve. A boltban vagy a hozzáértésnek, vagy a korrektségnek voltak híján. Ha a tolltépés eredete viszkető érzésre vezethető vissza, úgy külső élősködő (tetű,atka) ellen kell védekezni. Jelenleg erre legjobb megoldás a kisállatpatikákban kapható Ivermectin light készítmény, mely kezeléshez meg kell fogni a madarat. A művelethez legjobb, ha valakinek a segítségét kéri és kesztyűt használ a megfogáshoz. Esetleg orvossal, vagy más szakértővel végezteti el.
Olvasd el alábbi cikkünket! :)
Nehéz helyzet,de érdemes megpróbálni egy feromon hatású készítményt spray vagy párologtató formájában,ami nyugtató hatású és többek között a stressz okozta jelölgetés esetén is segíthet. Állatorvosánál vagy állatpatikában érdeklődjön felőle.
Ha nem szereti a szárazat, szerintem nem tud mit tenni, ahogy olvasom, Ön kipróbálta azokat a trükköket, amit javasoltam volna. Talán pár év múlva... A konzervek mellett próbálta már az otthoni főtt ételeket? Azzal talán el tudja érni, hogy kevesebb legyen a kalóriabevitel. Szerintem konzervben is létezik diétás-kalóriaszegény. Rágásra pedig nagyon jó a csirkecsont porcos vége. Vagy esetleg telken, kertes házban a kinti több mozgás talán még csökkentheti a cica elhízását. Remélem sikerült pár ötletet adnom. Dr Fekete Richard
Mindenekelőtt jó lenne tudni, hogy mi okozza az ismételten jelentkező elváltozást. Ezt pedig úgy lehet a legkönnyebben megtudni, hogy bőrkaparék mintát vesznek az adott területről, és laboratóriumban megvizsgáltatják. Akkor kiderül, hogy demodikózis, gennyes bőrgyulladás, bőrgombásodás vagy egyéb van a háttérben. A kezelést pedig ennek megfelelően kell végezni (rezisztencia vizsgálatot is kérjenek). Mert egyáltalán nem mindegy, mi okozza, és mivel kezeljük! Csak a célzott, a kóroknak megfelelő kezelés vezet eredményre. Mert pl. ha gomba okozza, akkor az antibiotikumos kezelés csak rontani fog a helyzeten. De fordítva is igaz: ha gomba elleni szerrel kezelnek egy baktériummal fertőzött területet, csak ártani fognak vele. De hatástalan lesz a kezelés akkor is, ha pl. baktériumos folyamatot olyan antibiotikummal kezelnek, amellyel szemben az adott baktérium rezisztens (nem reagál rá). Fentiekre tekintettel a tanácsom: vissza az állatorvoshoz!