4071. Kiscica a családban: mire kell figyelni?
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
A cicák hangjelekkel, mimikával, testbeszéddel és szagjelekkel kommunikálnak. A mimika finomabb jelzésnek számít, ezzel szemben a testbeszéd, a testtartás már jóval nagyobb távolságból is látható.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
Igyekezzen a két állatot először olyan helyen össze ismertetni ahol mind a kettő részére elegendő hely és tér van kitérni, menekülni, elbújni. Ne legyen ott a macska játéka és egyik állatnak sem az etető edénye. Kerülje a beszédet és magyarázást, - hiszen egyrészt az állatok nem igen értik, másrészt el vannak egymás megfigyelésével foglalva. Részletes tanácsokat és tippeket ebben a könyvben olvashat: Dr. Lehai, Gabriele: KUTYA-MACSKA BARÁTSÁG
A kígyót vegye ki a terráriumból és rovarölővel permetezze be, ezután hagyja állni 15-20 percig. Ezután javasolt a terrárium talajának a teljes cseréje, a teljes belső fertőtlenítése a terráriumnak; a hypo tökéletes erre a célra. A tereptárgyakat, ágakat érdemes kisütni sütőben, ezzel elérve a fertőtlenítést. Amikor minden fertőtlenítve van, mehet vissza a kígyó.
8 hetes korban számtalan oka lehet a hasmenésnek. Ha egyszerű gyomorrontás, 24 órán belül magától is rendeződik, de ha túllépi a 24 órát, és esetleg hányással és levertséggel is társul, azonnal állatorvoshoz kell fordulni. Az utóbbi években egyre ritkább a parvovírusos bélgyulladás, amely ilyen idős korban végzetes is lehet, tehát először ezt kell kizárnia az orvosnak. Tehát mindenképpen keresse fel állatorvosát.
További kérdéseket tennék fel, hogy pontosítsuk a problémát: mikor remeg? (mozgás után?), mennyi ideig? Egyáltalán nem biztos, hogy kóros a probléma, a berni pásztoroknál elő szokott fordulni néha remegés.
Azt gondolom, a kutyájuknak olyan baja lehet, ami nem internetes tanácsadást igényel, hanem mielőbbi, sürgős állatorvosi vizsgálatot, kezelést. Ha még nem késő, amikor ezt a választ olvassák, azonnal vigyék el állatorvosi ügyeletre!