4071. Kiscica a családban: mire kell figyelni?
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
Milyen teendőink vannak, ha kölyök macska kerül otthonunkba? Mutatjuk!
A cicák hangjelekkel, mimikával, testbeszéddel és szagjelekkel kommunikálnak. A mimika finomabb jelzésnek számít, ezzel szemben a testbeszéd, a testtartás már jóval nagyobb távolságból is látható.
Amikor a cica mellett döntünk, akkor előre el kell határoznunk, hogy nyaraláskor magunkkal vigyük-e az állatot vagy sem. Mindkét változathoz előkészületre van szükség.
Kifejlett macskáknak - kilenc hónapos kortól kezdve - csak napi 1-2 étkezésre van szükségük. Az alapvető tápanyagok közül a macskák számára a legfontosabb a fehérje, ebből igényel a legtöbbet.
A macska vitaminigénye jelentősen nem különbözik a többi húsevő állatétól, kivéve az A-vitamint, amelyet a macska nem tud előállítani karotinokból (például répából).
Ez tipikusan az az eset, amivel kapcsolatban csak egy állatorvosi vizsgálatot követően lehet valamit mondani.
A kutya egyik legkellemetlenebb szokása a kunyerálás. Főleg akkor kínos, ha a vendégünk lábára csurgatja a nyálát... vagy ami még rosszabb, fel is ugrál. Megpróbálhatjuk hibáztatni a kutyát, azonban ez a viselkedés egyértelműen a gazdinak köszönhető. Ennek az a magyarázata, hogy a kutya könnyebben tanulja, illetve veszi fel a rossz szokásokat, mint a jót... A válasz folytatását a linkre kattintva olvashatja el!
A fejrázást okozhatja ornitózis (Chlamidia psittaci), vagy vírus fertőzés, netán atkafertőzés is. Elsőként érdemes egy prevenciós élősködőmentesítést alkalmazni (pl. Ivermectin az állatokra, Neostomosan permetezés a környezetre), majd, ha ez nem hoz eredményt, akkor egy széles spektrumú antibiotikum kezelésre lesz szükség. Vérvizsgálatból lehetne a legkönnyebben beazonosítani a kórokozót.
Sajnos így látatlanban nehéz segíteni, de azt gondolom, ha aggódnak, egy RTG vizsgálatot érdemes végezni az elmondottak alapján.